Autosalon Brno 2011: Škoda Auto představila Vision D

Uplynulý víkend patřilo každoročnímu . Opět o něco menší a chudší akce ale přeci jen měla co nabídnout: představila v české premiéře koncept Vision D. ukázal závodní a především .   
foto: Hybrid.cz

galerie: autosalon Brno 2011 (25 obrázků)
autosalon Brno 2011 autosalon Brno 2011 autosalon Brno 2011

Jednou z mála vystavujících automobilek byla na autosalonu v Brně samozřejmě domácí Škoda Auto. Naživo ukázala koncept Vision D doplněný vnadnou modelkou, takže o čočky fotoaparátů nebyla nouze. Zároveň bylo oficiálně potvrzeno, že zcela nové auto řady NSF bude představeno na . bude ale prvním trhem, kde půjde nová malá Škodovka do prodeje, už letos na podzim.

autosalon Brno 2011 škoda vision D

V následujících letech bychom se měli dočkat od Škoda Auto alespoň dvou novinek ročně. V roce 2012 to má být globální středně velké pro Indii, Čínu, Rusko a Evropu. Očekává se také nová generace , nějaké MPV a SUV. V Brně samozřejmě Škoda opět neopomněla ukázat všechny vozy řady .

Další prezentace značek koncernu , tedy samotný Volkswagen a , už nic výrazně zajímavého nenabízely. U Audi bylo pouze možné narazit na plakát informující o modelu . Ten ale nebyl nikde na místě k vidění.

autosalon Brno 2011

Mnohem zajímavější byl ve vztahu k alternativním pohonům stánek Peugeotu. Ten představil samozřejmě . Dále byl k vidění elektrický závodní speciál Peugeot EX1. Unikátní černý drak byl tak tmavý, že se v odlescích světel téměř ztrácel.

Výraznou pozornost si zasloužil Peugeot 3008 Hybrid4. První osobní diesel hybrid se v České republice začne prodávat od konce letošního roku. Nabídne výkon 200 koní, mód pohonu na všechna čtyři kola a především unikátní interiér. Cena ale bude začínat hodně nad milionem korun (na autosalonu vystavovaný model byl oceněn na 1 372 500 Kč). Udávaná průměrná spotřeba je 4,1 l/100 km.

autosalon Brno 2011

Peugeot má dnes v ČR tržní podíl 5,5 %. Je na pátém místě v prodeji osobních vozů, ale na 2. místě v prodeji užitkových. Hned naproti nemohl chybět . Ten ukázal svou verzi elektrického auta, tedy , což je ale v podstatě totožný stroj jako iOn. Kromě něj byl k vidění ještě halucinogenně zbarvený koncept závodního .

Značnou pozornost si od nás zasloužil , především díky modelu , evropském bratránkovi amerického . Ampera půjde do prodeje v Česku během května až června Podle Martina Hejrala, mluvčího českého Opelu, je to velký úspěch pro ČR i , že se k nám vůbec bude toto auto vozit.

Opel zároveň na autosalonu slavil 20 let na českém trhu. V současné době má v podíl 3 %. Nové vedení české pobočky, které funguje právě rok, chce samozřejmě tuto cifru dál zvyšovat. V Evropě už je Opel v pořadí 4. na trhu osobních vozů. Dalšímu rozvoji mají pomoct mimo jiné nové verze , , a samozřejmě i staré osvědčené vozy a .

Velmi zajímavou prezentaci nabídnul . Podíl automobilky na českém trhu je velmi dobrých 6,8 %. Zákazníky si získává nízkou cenou, dlouhou zárukou a především skutečně kvalitními auty. Kdo by to byl ještě před lety řekl. Navíc je Hyundai jednou z mála automobilek která může říct, že její vozy jsou „domácí produkce“ – v už sype speciální verzi Trikolor.

autosalon Brno 2011

Poměrně upřímně mluvil český šéf Hyundai na téma alternativních pohonů. Potvrdil, že automobilka pracuje v několika směrech, kromě jiného na hybridech a autech na vodík, ale prozatím konečným zákazníkům nabízí jen minimum těchto produktů. Místo toho se soustředí na nízkou spotřebu svých konvenčních aut. V budoucnu se ale alternativ od Hyundai samozřejmě dočkáme.

Na protějším stánku byla k vidění především malá auta a nová . Tu bude Kia prodávat v Evropě také v LPG verzi. Doufáme, že nové budeme mít brzy možnost otestovat.

autosalon Brno 2011

Co bylo na autosaloně v dál? Vlastně už skoro nic. Výstava veteránů. Malý stánek , kde bylo možné vidět elektrický alias , několik a . Venku pak bylo možné se projet v nebo v Peugeotu iOn. A tím autosalon v Brně skončil. Značky jako , , , nebo třeba a další ani neobtěžovaly účastnit. Na českém trhu neprodají zdaleka tolik vozů aby se jim účast vyplatila.

Napsat komentář