Chevrolet Bolt v Evropě jako Opel?

Americká automobilka General Motors před časem potvrdila, že elektromobil Chevrolet Bolt s dojezdem 320 km půjde do výroby. Nyní se spekuluje, že v Evropě by se mohl prodávat jako Opel.

Koncept elektromobilu Chevrolet Bolt
foto: Chevrolet/General Motors

Značka Opel patří americkému koncernu General Motors už od roku 1929. Její historie přitom sahá mnohem dál. V roce 1862 ji v Rüsselsheimu založil Adam Opel a vyráběl šicí stroje.

Ale zpět do současnosti. Chevrolet Bolt (pokud je to finální název) se má začít vyrábět a prodávat už příští rok. Levný elektromobil s dojezdem kolem 320 km má být odpovědí na levný elektromobil Tesla Model 3 („Model Ξ“), resp. novou generaci .

Automotive News Europe informuje, že GM s největší pravděpodobností uvede Bolt v Evropě pod značkou Opel/Vauxhall. Spíš, než že by vyvíjel plně elektrickou verzi svého nového malého auta Karl. O „Karl EV“ spekuloval dříve magazín Autobild.

Tyto spekulace ovšem pochopitelně přivádějí na mysl neúspěšný model , evropského bratránka . Ani jeden z těchto modelů se v Evropě příliš dobře neprodával a nakonec jsou oba stahovány.

Navíc, samotný šéf značky Opel/Vauxhall Karl-Thomas Neumann se vyjádřil v tom smyslu, že nalepit na cizí auto vlastní značku a prodávat ho v Evropě není cesta, kterou by chtěli jít.

2 Comments on “Chevrolet Bolt v Evropě jako Opel?”

Napsat komentář