AAA představila dobíjecí vůz pro elektromobily

Výsledky studií ukazují,že velkou část lidí odrazuje od koupě nedostatečně rozvinutá . Obavy řidičů z uvíznutí někde v pustině bez možnosti dobití svého elektromobilu se rozhodla rozmělnit Americká automobilová asociace (AAA), která představila svůj nový dobíjecí .  

foto: thegreencarwebsite.co.uk

Oznámení bylo předneseno na právě probíhající konferenci 2011 v Raleigh v Severní Karolíně. Představený asistenční automobil společnosti AAA je vybaven vyměnitelnými určenými k mobilnímu dobíjení elektromobilů. Vozy budou připraveny dobíjet baterie v úrovni nabíjení level 2 a level 3.

Podle slov asociace budou ale další vozy vybaveny , které mají být poháněny .

I přes speciální dobíjecí vybavení je nové nápadně podobné ostatním asistenčním vozům, které AAA provozuje. Posádka vozu bude kromě dobíjení rovněž schopna poskytnout i běžné asistenční služby jakými jsou např. výměny pneumatik nebo dotankování pohonných hmot.

„Už více než sto let je AAA lídrem v oblasti řešení potřeb motoristů a zavedení služby mobilního elektromobilů navazuje na tuto tradici. Naše společnost je připravena zmírnit úzkost řidičů z nedostatečného elektromobilů,“ řekl na konferenci Marshall L. Doney, viceprezident AAA.

Během šesti následujících měsíců by se měl naplno rozjet pilotní program v šesti metropolitních oblastech napříč . Portland, Seattle, San Francisco Bay Area, , Knoxville a Tampa Bay budou prvními místy, kde budou dobíjecí vozy poskytovat své služby. Společnost AAA ovšem do budoucna počítá s výrazným rozšířením mobilního dobíjení i do dalších oblastí.

Napsat komentář