Ministerstvo průmyslu a obchodu zkouší elektromobil Škoda Octavia

Ministerstvo průmyslu a obchodu je již druhým vládním úřadem , který používá vůz Octavia . Jedna Octavia s elektrickým pohonem je již několik týdnů ve službách Ministerstva životního prostředí. Obě instituce využívají vozy převážně pro služební jízdy.

Petr Pečenka (na snímku vpravo), ředitel ŠKODA AUTO Česká republika, předává klíče od vozidla Petru Očkovi, vrchnímu řediteli sekce fondů EU při Ministerstvu průmyslu a obchodu.
foto: Škoda Auto

Aktuálně přitom u různých partnerů Škoda Auto jezdí celkem deset modelů Octavia Green E Line. Tyto elektromobily s bílou karoserií kombi doposud na českých silnicích ujely více než 140 000 kilometrů v běžném provozu.

„V Ministerstvu průmyslu a obchodu se nám podařilo získat dalšího strategického partnera pro testovací provoz,“ říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika. „Spolupráce se státními institucemi v oblasti elektromobility je důležitá, protože je předpokladem pro přijetí a rozvoj tohoto druhu pohonu.“

„Elektromobilita je důležitou technologií pohonu pro budoucnost,“ zdůraznil při předávání vozu Petr Očko, vrchní ředitel sekce fondů EU při Ministerstvu průmyslu a obchodu.

„Čím více praktických zkušeností získáme, tím lépe dokážeme zhodnotit šance a rizika elektromobility. Používání vozu Škoda Octavia Green E Line nám přinese některé důležité poznatky, které budeme moci využít jako základ našich budoucích rozhodnutí,“ dodává.

Ministerstvo plánuje nasadit elektrické kombi značky Škoda především na služební cesty. S dojezdem až 150 km zcela bez emisí nabízí Octavia Green E Line pro tento účel nasazení ideální předpoklady.

V současnosti testují různí partneři Škoda Auto deset vozů Octavia Green E Line. Flotila elektromobilů v jejich službách ujela celkem více než 140 000 kilometrů.

Mladoboleslavské elektromobily jsou v provozu mimo jiné u Správy Pražského hradu, energetických společností ŠKO-ENERGO a ČEZ, společnosti TÜV SÜD Czech, společnosti ŠkoFIN nebo ČVUT a VŠE v Praze.

Od června navíc používá jeden elektromobil také zaměstnanec Škoda Auto se svou rodinou. Tuto možnost brzy dostane i druhá česká rodina, tentokrát mimo automobilku.

Ta vzešla ze soutěže o půlroční testování elektromobilu s názvem „Vyzkoušejte si budoucnost osobně: elektrická Octavia hledá svou rodinu“, která probíhala na facebookové stránce Škoda Auto Česká republika.

Škoda Octavia Green E Line vychází z modelu Škoda Octavia Combi. Elektromotor poskytuje výkon až 85 kW. Z 0 na 100 km/h vůz akceleruje za dvanáct sekund, maximální rychlost činí 135 km/h.

Elektrickou energii čerpá Škoda Octavia Green E Line z lithium-iontové baterie. Dobíjení si vyžádá zhruba dvě a půl hodiny. Dojezd 150 kilometrů na jedno nabití odpovídá požadavkům většiny Evropanů, kteří dojíždějí denně do práce.

Aktivity české Automobilky na poli elektromobility jsou důležitou součástí rozsáhlé strategie pohonů a paliv. Sem patří i průběžné zdokonalování vysoce efektivních motorů TDI a TSI.

K tomuto účelu Škoda Auto nedávno zahájila výstavbu nového zkušebního centra agregátů v Mladé Boleslavi, ve kterém budou v budoucnu testovány také různé druhy pohonů.

tisková zpráva

3 Comments on “Ministerstvo průmyslu a obchodu zkouší elektromobil Škoda Octavia”

    1. Přesně tak.Automobilka si
      Přesně tak.Automobilka si hraje na machra jak zavádí nové technologie, ale ve skutečnosti ji jde jen o udržení stávajícího stavu.Nic jí přitom nebrání začít s prodejem.Jenže to je to poslední, o co by výrobce stál.Prodej elektromobilů se u nás snaží oddálit co to nejdál půjde.

Napsat komentář