5 tipů na nové CNG auto

Stlačený zemní plyn neboli CNG se v posledních letech stal jednou z nejoblíbenějších alternativ českých řidičů. Může za to i rostoucí nabídka nových vozů.

Škoda Octavia G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn patří v Česku k nejprodávanějším autům na plyn
foto: Hybrid.cz

Zatímco na LPG (propan-butanový) pohon je možné auta poměrně levně a spolehlivě přestavovat, přestavby u CNG se příliš nenosí. Jsou nákladnější a složitější. I proto trval „rozjezd“ CNG v Česku tak dlouho, zatímco aut tu jezdí přes 100 000.

Dnes, když už je nabídka továrních vozů automobilek bohatší, si mezi auty na CNG vybere prakticky každý. Však už jich tu jezdí přes 10 000. Přinášíme pět zajímavých tipů pro ty, kteří se právě rozhodují.

EkoBonus.cz

18 Comments on “5 tipů na nové CNG auto”

 1. To je uz opravdu jak za
  To je uz opravdu jak za komunismu..Velmi, ale opravdu velmi hloupa propagace CNG, vazena redakce, nebo kdo tento clanek psal. To opravdu tak podcenujete vkus citatelu, ze si myslite, ze si „dnes uz opravdu kazdy muze vybrat“ z tech – v tom nejlepsim pripade – prumernych aut, ktera na fotech uvadite ? Je to velmi demagogicke, vnucovat timto zpusobem vas vkus ! Horsi nez komuniste, nebo cernoprdelnici.Stydte se !!

  1. To vypadá jako když jste
   To vypadá jako když jste si přečetl jenom nadpis. Článek je o tom, že ropné společnosti spalují „nežádoucí“ plyn, který uniká z ropných vrtů. Světová banka to ale považuje za plýtvání přírodními zdroji, protože ten plyn by šel nějak rozumně využít, chtělo by to jen trochu snahy.

   1. však dyt to čtu,
    však dyt to čtu, přeloženo jest : Nebudeme zbůhdarma spalovat ropný plyn ale budeme ho spalovat v autech LPG. O to míň budeme muset těžit zemák CNG ze sibiřskýho permafrostu 😉

    zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/tezari-ropy-spali-tolik-plynu-ze-by-rozsvitil-afriku-svetova-banka-to-chce-zmenit-1220209

 2. :)))))))))))) milá
  :)))))))))))) milá „redakce“
  5 tipů pro ELEKTRO auto:

  1) nikoli CNG ale LPG je jednou z nejoblíbenějších alternativ českých řidičů a LPG aut tu jezdí přes 500.000 ks na 900ks čerpaček
  kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/
  2) počkat
  3) počkat
  4) počkat
  5) v roce 2016 přijde nový LEAF a 2017 nový TESLA MODEL E do zásuvky ve vlastní garáži 😉

  1. Můžete už tohodle anonyma
   Můžete už tohodle anonyma někdo zablokovat, jistě to postuje pořád ze stejné IP adresy, příp. stačí banovat tu jeho doménu. Nejde o to, že pouze obtěžuje čtenáře hybridu, ale ještě si tímto spamem poměrně značně zvyšuje skóre svých stránek na googlu, což je dost nemorální. V horším případě to může snížit SEO samotného hybrid.cz … Díky

      1. Jak se to vezme.
       Pokud za

       Jak se to vezme.
       Pokud za elektro čerpačku budu brát i jakoukoli zásuvku 240 V přístupnou ze silnice, tak jich jsou desetitisíce, možná i víc.
       A myslím tím veřejně přístupné, tedy i tak, že se stačí zeptat toho koho to je a on mi dovolí se k jeho zásuvce připojit. Funguje to tak docela dobře. Zvlášť když mu za to člověk dá nějakou tu pětku.

Napsat komentář