Amsterdam zavedl novou taxislužbu: elektroskútry

Od 1. října je v Amsterdamu v provozu nová taxislužba s názvem Hopper. Není to jen tak ledajaká záležitost. Jako taxi zde totiž slouží elektroskútry! Můžete si je objednat přes web, mobilní aplikaci nebo, když budete mít štěstí, si elektrický skútr zastavit přímo na ulici.

Hopper je nová taxislužba pro Amsterdam, která obsluhuje své zákazníky skrze elektroskútry
foto: Hopper

Projekt taxislužby Hopper využívající elektroskútry byl v přípravě dlouhých pět let! Obyvatelům Amsterdamu teď konečně nabízí zcela nový způsob dopravy po městě.

Elektroskútr řízený šoférem si můžete objednat přes web, telefon, mobilní aplikaci nebo přímo na ulici. Cena za jednu jízdu, ať je jakkoliv dlouhá (ovšem pouze v rámci městského centra) je 2,5 eura.

Služba vznikla ve spolupráci s městskou radnicí a ministerstvem infrastruktury a životního prostředí.Zajímavé je, že skútry v Amsterdamu mohou jezdit max. rychlostí 25 km/h, a tak nemusíte mít helmu.

Elektroskútry, které Hopper využívá, byly speciální upraveny pro vyšší komfort a bezpečnost. V současné době firma připravuje spuštění podobné služby také ve městech Utrecht, Hague a Rotterdam.

tisková zpráva

10 Comments on “Amsterdam zavedl novou taxislužbu: elektroskútry”

 1. Určitě super projekt, ale
  Určitě super projekt, ale když si zjednodušeně propočtu, že by byla každých 10 minut provedena jedna jízda v ramci centra, což si myslím že je možná ještě krátky interval, tak to je 6 jízd krat 2,5 = 15 euro, neco za motorku, neco firme, neco za elektrinu, dejme tomu 10 euro do kapsy tomu ridicovi a to si myslim ze mozna jeste prehanim… no vzhledem na hodinove platy v Amstru, si myslim ze to je prace tak pro stredo az vychodoevropany, cili ekonomicky nejak to moc vyhodne neni, ale jako jen tak dal, 100x lepsi nez tam smradit a courat se s taxikem

  1. Pravda, obrázek přeci
   Pravda, obrázek přeci vydá za tisíc slov. A video tedy minimálně za 10 000. Třebaže nizozemských :). Doplnili jsme proto do článku HD video ve kterém se projekt Hopper názorně představuje a třebaže je v nizozemštině, je dostatečně názorné. Díky za upozornění!

 2. To je pěkný projekt, v
  To je pěkný projekt, v nedávné době po Barceloně další e-skútrová záležitost.

  Jediné, čemu moc nevěřím (prozatím), je, jak budou skútry jen tak brázdit po ulicích a čekat, kdo si je stopne? Elektroskútr vybavený i v současnosti tou nejlepší baterkou pojede coby volný nanejvýš zpět na výchozí plac se nabít, a to přestože v rychlosti do 25km/h a na placce, jako je Amsterdam, nebude mít příliš velký odběr… Prostě té energie tolik navíc ještě není a dobíjení je pomalé…

Napsat komentář