plug-in hybrid

Plug-in hybrid neboli „hybrid do zásuvky“, případně PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Označují se tak hybridní auta, jejichž baterie mohou bít dobity prostě tak, že je připojíte k elektrickému zdroji. Jde tedy o mezistupeň mezi klasickými hybridy a elektromobily. Jedná se o „plné hybridy„, které mohou být poháněny jak čistě baterií, tak čistě benzinovým motorem, případně kombinací obojího.

Výhodou takovýchto automobilů je skutečnost, že dokáží ujet např. až několik desítek kilometrů čistě na elektřinu, čímž např. ve městě výrazně snižují svou spotřebu a emise. V případě potřeby vysokých rychlostí na dlouhé vzdálenosti pak zapíná spalovací motor, který je optimalizovaný právě na takovéto využití, čímž se dále zvyšuje jeho účinnost.

V současné době (červenec 2012) je možné v České republice koupit dva typy plug-in hybridů. Jde o modely (viz. test) a (viz. test). Do konce roku přibude ještě , která je již v prodeji v Japonsku a USA. V Británii je dostupný také (viz. první dojmy), bratránek Ampery.

2 Comments on “plug-in hybrid”

Napsat komentář