Tesla má 3000 registrovaných zájemců o Model S

Nejnovější zpráva automobilky pro americkou obchodní komisi odhalila řadu zajímavých informací. Např. že firma má už přes 3000 registrovaných zájemců, kteří zaplatili 5000 dolarů za to, že budou moct obdržet mezi prvními.   

Na první stránce obsáhlého dokumentu se chlubí novými přírůstky v řadách zaměstnanců. Jde především o zkušené manažery, konstruktéry a z největších světových společností včetně takových jako , , HP, , , , , , , nebo .

V současné době má tým zabývající se už kolem 300 lidí. Další více než stovka pracuje na vývoji samotných . A 50 lidí se zabývá návrhem . Od začátku roku se počet lidí v divizi inženýrství více než zdvojnásobil.

Další informace se týkají . S ním už jeho více než 1400 majitelů na celém světě najezdilo přes osm milionů mil. Tesla Motors připravuje otevření nových obchodů po celém světě, mimo jiné v , , řadu dalších v a také v Jihoafrické republice.

Co se týká , chce automobilka v roce ročně chrlit 20 000 kusů a získat tak podíl 1% na světovém trhu s prémiovými automobily. Zajímavá je informace, že Tesla Model S bude umožňovat rychlou výměnu baterií. Od počátku roku 2009 se počet rezervací (tzn. zaplacený 5000 dolarů) zvýšil šestinásobně z 500 na více než 3000.

Bez zajímavosti nejsou ani informace o úspěšné spolupráci s koncernem , který nedávno v Tesle zakoupil malý podíl. Objem obchodů dosáhl ve 3. čtvrtletí 2010 téměř 12 mil. dolarů. Tesla má od Daimleru objednávku na 1500 vozů a očekává další na 500 kusů . Z vývoje pro pak Tesla očekává zisk 60 mil. dolarů.

Napsat komentář