David Beckham investuje do britské elektromobilní firmy

Bývalá fotbalová hvězda David Beckham koupil 10% podíl v britské společnosti Lunaz. Ta se specializuje na přestavby klasických vozů jako Rolls-Royce, Jaguar či Range Rover na elektrický pohon.

David Backham si koupil 10% podíl v britské společnosti Lunaz
foto: Lunaz

Už z výše vyjmenovaných značek je jasné, že tohle je především zábava pro velmi majetné. Minimální poplatek za přestavbu staršího vozu Range Rover na elektrický pohon je u Lunazu £245 000, v přepočtu 7,2 mil. Kč.

Ve Velké Británii nicméně funguje celá řada podobných společností, často v nižších cenových relacích. Například Swindon Powertrain a Electrogenic, které nabízejí přestavby už od 30 000 liber (asi 1 mil. Kč).

Lunaz, který svůj byznys rozjel v roce 2018, má nicméně plány expandovat. Šéf firmy David Lorenz oznámil, že se nyní chce zaměřit také na přestavby popelářských vozů. Právě s tím by mohla investice Davida Beckhama částečně pomoci.

Podle Lorenze je přestavba staršího spalovacího popelářského vozu až o 40 % levnější, než nákup nového spalovacího (dieselového) vozu. Další úspory pak přináší především provoz. Lunaz plánuje do roku 2028 zvládat přestavět až 4000 vozů ročně.

Napsat komentář