Tesla Motors zvyšuje příjmy, dokončila vývoj pro Daimler

Automobilka Tesla Motors oznámila předběžné neauditované za čtvrtletí končící 30. zářím 2010. Ačkoliv je stále ve ztrátě, příjmy jdou nahoru. Zároveň se jí daří spolupracovat s velkými automobilkami jako je , a dalšími firmami.   

Příjmy za 3. čtvrtletí 2010 činily 31,2 mil. dolarů, o 10% více než v předchozím čtvrtletí (28,4 mil.). Ztráta činila 34,9 mil. dolarů, v předchozím čtvrtletí to bylo 38,5 mil. dolarů. , šéf a zakladatel automobilky, si tento vývoj pochvaluje.

„Objednávky dosáhly nejvyšších čísel od roku 2008, proti minulému čtvrtletí šly nahoru o 15%. Něco z toho je pouze sezónní efekt prodeje , nicméně těší nás globální expanze našeho s Roadstery a potvrzování technologie Tesla jakožto lídra díky rozšiřujícím se strategickým partnerstvím,“ řekl doslova Musk.

Tesle se daří rozšiřovat svůj byznys do celého světa. Otevřela nový obchod v , chystá se na a . Celkem už po silnicích 31 zemí jezdí 1300 Tesla Roadster. Celkem najezdily přes sedm milion mil.

Vývoj elektrického postupuje podle předpokladů. Vypuštění na americký trh bychom se měli dočkat v polovině roku . Právě nedávno Tesla otevřela továrnu ve , kde bude vyráběn.

Zároveň probíhají práce na alpha modelu vozu, tedy „alfa „. Ten bude podle Elona Muska dokončen do konce letošního roku. Zároveň už na silnici testují pohonný systém pro Model S a výsledky jsou prý dobré.

Pro Toyotu nyní Tesla Motors vyvíjí kompletní pohonný systém pro nové elektrické . Jde o , nabíječku, motor, řazení a software. Pro , konkrétně třídu A jeho automobilů, dokončila Tesla vývoj baterie a nabíječky a nyní se chystá vstoupit do výrobní fáze.

Zároveň pro Daimler dodává rekordní počty baterií a nabíječek do . A nakonec je tu aktuální spolupráce se společností . S tou už Tesla spolupracuje šest let. Její baterie využívá v modelech a . Navíc speciální verzi článků 18650 využije také v Modelu S.

Marketwatch

Jeden komentář u “Tesla Motors zvyšuje příjmy, dokončila vývoj pro Daimler”

Napsat komentář