Autobusy FlixBus na Mapách Google

Přepravní služba Google nabízí nyní na Mapách Google – vedle leteckých, železničních a místních spojů – možnost vyhledávání autobusů FlixBus.

Spoje FlixBus jsou nyní dostupné v plánovači tras na Mapách Google.
foto: FlixBus

Od této chvíle bude všech 120 000 spojů FlixBus denně dostupných všem uživatelům služby Mapy Google po celém světě. Google Transit je funkce plánování tras Map Google.

Propojuje mapy měst s místní dopravou a nyní také se sítí autobusů FlixBus. Plánovač tras „Map Google“ propojuje mapy měst a místní dopravu se sítí autobusů FlixBus.

Spolupráce s nadací OpenGeo: FlixBus podporuje otevřená data

Pro zajištění nejvyšší kvality informací v aplikacích třetích stran, včetně zákonných omezení a časových pásem, vyvinula společnost FlixBus ve spolupráci s holandskou nadací OpenGeo špičkový jízdní řád GTFS, který byl důkladně ověřován s dalšími partnery.

Pro větší transparentnost a propojení odlišných konceptů jízdních řádů jsou data dostupná veřejnosti. Google Transit nabízí vynikající příležitost, jak tyto informace zákazníkům poskytovat jednoduchou formou a za všech okolností.

Data GTFS budou dostupná například pro operátory autobusových stanic, kteří je mohou umístit na informační panely, včetně údajů a destinacích, odjezdech, příjezdech a přestupech. FlixBus a nadace OpenGeo nyní spolupracují na dalším kroku vpřed.

Již brzy se dálkové autobusy FlixBus stanou prvními dálkovými spoji s informacemi v reálném čase na Mapách Google. V současnosti je již tato služba dostupná v aplikaci FlixBus.

FlixBus a Mapy Google: trvale udržitelná přeprava z místa na místo

FlixBus je synonymem chytré a ekologické přepravy pro každou peněženku. Nyní je síť spojů dostupná pro každého uživatele Map Google po celém světě. Daniel Krauss (generální ředitel a CIO):

„Mapy Google jsou naším důležitým partnerem na cestě k celoevropskému konceptu dopravy – naše autobusy spojují 1 000 destinací a Mapy Google propojují nejrůznější typy poskytovatelů dopravy. Společně tak můžeme významně přispět ke konceptu sdílené dopravy.“

Ekologická a chytrá přeprava

Cestující si na Mapách Google vybere místo odjezdu a destinaci, včetně zadání možnost „Veřejná přeprava“ a preferovaných dopravních prostředků. Pokud si vybere možnost „autobus“, zobrazí se spoje společnosti FlixBus.

Daniel Krauss: „Uživatelé Google mají možnost si vyhledat nejdůležitější informace o cestování autobusy FlixBus: místo a čas odjezdu, dobu jízdy, přestupy na trase a místní spoje v cíli. Google je propojen přímo s prodejem jízdenek FlixBus.“

Společnost FlixBus rozšiřuje svoji síť po celé Evropě. V nedávné době tento dopravce oznámil vlastní sítě ve Skandinávii a další expanzi do zemí střední a východní Evropy na rok 2017.

tisková zpráva

4 Comments on “Autobusy FlixBus na Mapách Google”

 1. Dálková autobusová doprava měla být dávno zakázána a
  Dálková autobusová doprava měla být dávno zakázána a nahrazena vlakovou.. Autobus Praha-Berlín jede sice skoro stejně dlouho, ale vlak po cestě obslouží několik dalších měst a navíc s větším pohodlím a menší pravděpodobností nehody. V současnosti to ale zabíjí ceny za vlak. A samozřejmě všude není kvalitní železniční spojení, na takových relacích pak autobusová doprava smysl dává. Na současném systému nejvíc tratí zákazník.

  1. na sk, konkrétne trenčín to neplatí – výhybka sú po
   na sk, konkrétne trenčín to neplatí – výhybka sú po upgrade na rýchlosť 160/hod príčinou vykoľajenia posledných vozňov súpravy (pred rokom) a protismernej jazdy osobákov pred týždňom.
   https://nastrencin.sme.sk/c/20163654/pri-trencine-sa-vykolajil-vlak.html
   https://dennikn.sk/702114/v-trencine-isli-dva-vlaky-proti-sebe-rusnovodic-zrejme-prehliadol-cervenu/

Napsat komentář