Chevrolet Volt – už letos dvojnásobná výroba

O tom, že zdvojnásobí výrobu jsme už informovali. Nové informace ale hovoří o tom, že navýšení výroby na 25 000 kusů proběhne už letos.   


Automobilka General Motors vytvoří ve své továrně celkem 1000 nových pracovních míst. Důvod? Druhá směna na výrobě plug-in hybridu Chevrolet Volt.

Ačkoliv tohoto auta se zatím prodalo 928 kusů, podle General Motors je o něj v USA velmi vysoký zájem a vše jde podle plánu, lépe řečeno dokonce nad původní plán.

Ten počítal s tím, že letos se vyrobí 10 000 kusů tohoto jedinečného auta a příští rok asi 45 000 kusů. Nové plány počítají se zavedením druhé směny ještě tento rok a nárůstem letošní výroby na 25 000 kusů a příští rok na plných 120 000 Voltů.

Důvodem zvýšeného zájmu Američanů o hybrid do zásuvky mají být rostoucí ceny benzinu. Navíc, čím více bude GM Voltů vyrábět, tím nižší bude moct být jeho cena. Výrobní cena Voltu se v současné době údajně pohybuje kolem 40 000 dolarů, prodejní cena je přitom 41 000 dolarů.

Kromě nové směny čeká továrnu Detroit-Hamtramck také další změna k lepšímu. Na její střechu budou ještě letos instalovány . Výsledná pak bude továrně dodávat část elektřiny potřebné pro výrobu Voltu. Už teď tam je solární parkoviště.

Napsat komentář