Elektromobil Honda Jazz je nejúspornější elektrické auto v USA

Jan Horčík - 07 Červen 2012

Elektromobily v USA se předhánějí v tom, který spotřebuje méně energie na ujetou vzdálenost. Certifikaci provádí agentura EPA. Ford Focus Electric nabídl 105 MPGe, trumfnul ho Mitsubishi se 112 MPGe. A teď přichází Honda Fit EV (Honda Fit=Honda Jazz) s hodnotou 118 MPGe.Honda Fit EV

Elektromobil Honda Fit EV bude od letošního roku v USA dostupný - ale pouze k pronájmu
foto: Honda

Elektromobil Honda Fit EV tedy na 160 km spotřebuje pouze 29 kWh energie. V přepočtu na evropské míry to dělá 18,125 kWh/100 km. Honda Fit EV vychází z modelu Honda Fit, který se v Evropě prodává jako Honda Jazz. Hybridní verze je k mání už delší dobu, viz. náš test.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

EPA udělila novému oficiální nálepky 132/105/118 – poslední představuje kombinovanou spotřebu, první městskou a druhá dálniční. Auto je vybaveno 20kWh baterií. Pro srovnání, Nissan Leaf má 24kWh při 99 MPGe, Ford Focus Electric 23kWh, Mitsubishi i pak pouze 16kWh.

Baterie dává podle EPA elektromobilu Honda dojezd až 82 mil, tedy 131,2 km. Pro srovnání: Nissan Leaf 116,8, Ford Focus Electric 121,6 km, Mitsubishi i 99,2 km). Honda tvrdí, že k výjimečně nízké spotřebě a vysokému dojezdu přispívá především snížení hmotnosti a vynikající aerodynamika.

Čtěte také o tom, že elektromobil Honda Fit EV využije pokročilé baterie Toshiba

Při zapojení do 240V zásuvky je možné auto do plna nabít během tří hodin. Auto je vybaveno plně nezávislým odpružením a 92kW elektromotorem a možností vybrat si tři módy jízdy. Tento systém výběru byl převzat ze sportovního hybridu Honda CR-Z (viz. test).

Elektromobil Honda Fit EV bude k dispozici v ve státech Kalifornie a Oregon od letošního léta, ale pouze k pronájmu. Na východním pobřěží USA se objeví v roce 2013.

Pronájem bude možný na tři roky za $389 měsíčně. Na konci ale nebude možné auto odkoupit. Přesto Honda udává výslednou cenu vozu: $37 415. Tak uvidíme, s čím se vytasí. Snad vozy nenechá sešrotovat!

Honda, tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To prenajímanie bez možnosti odkúpenia niečim zaváňa. To sa Honda ešte nepoučila?

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily