Nový Lexus LBX a inovovaný UX se představují v národní premiéře

Zbrusu nové SUV značky Lexus pod označením LBX a inovovaný model UX se zcela novým hybridním pohonem se v národní premiéře představily v luxusním prostředí resortu Chateau Mcely.

Hlavní hvězdou akce byl nový model LBX, který přichází s jedinečným naturelem jako nejkompaktnější SUV značky Lexus ztvárněné v novém designovém jazyce a s osvědčeným hybridním pohonem. Druhou, ale neméně zajímavou hvězdou dne, byl Lexus UX 300h, který přináší zcela nový hybridní pohon 5. generace a mnoho dalších vylepšení. 

LBX, dosud nejkompaktnější model Lexus, je hybridní crossover s autonomním dobíjením, který byl navržen jako dostupný a příjemný společník v souladu s dnešním pojetím stylu, které spojuje nejvyšší kvalitu s méně formálním přístupem. 

Nabízí vyspělé technologie a nekompromisní odlišení na základě kvalit Lexus, postavených na luxusním řemeslném zpracování a zásadách pohostinnosti Omotenashi pro celou posádku. 

LBX nejen pro mladší zákazníky 

U LBX se Lexus také vůbec poprvé cíleně zaměřil na vývoj vozu se zohledněním specifických preferencí, vkusu a trendů evropského regionu. V Japonsku vyráběné LBX má předpoklady se okamžitě stát klíčovým modelem v nabídce značky.

V roce 2024 by se tak v Evropě mohlo prodat 25 000 těchto vozů, jen pro Českou republiku je letos prodejní plán 300 kusů. Prodej 300 LBX je reálný, a to nejen díky cenové atraktivitě vozu, ale i díky široké paletě výbav, barevných kombinací a také možnosti volby pohonu 4×4.

Coby nový a cenově nejdostupnější zástupce v rámci evropské modelové nabídky Lexus je atraktivní zejména pro novou cílovou skupinu a ty zájemce, kteří o této značce dosud možná neuvažovali. Bude také zajímavou volbou všech, kteří touží po menším voze nebo potřebují druhé vozidlo kvůli novým požadavkům v rámci životního stylu. Nechtějí však dělat kompromisy z pohledu špičkové kvality a provedení. 

Na českém trhu startuje Lexus LBX na ceně 699 000,- Kč vč. DPH a je již k dispozici u všech autorizovaných prodejců značky Lexus.

UX s lepší jízdní dynamikou

Městské SUV Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se letos chlubí vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou. UX 300h, které nahrazuje UX250h, bylo navržené s cílem zprostředkovat pocit bezpečí a praktickou všestrannost v kombinaci s jízdními vlastnostmi hatchbacku. 

UX je k dispozici v plně hybridní verzi s autonomním dobíjením i jako čistý elektromobil. Loni v Česku zaznamenal model UX prodejní rekord, když si ho objednalo bezmála 300 zákazníků, což bylo o 158 % více než v roce 2022.

Lexus UX 300h je na českém trhu k dispozici v akční výbavě Limited Edition za 879 000,- Kč vč. DPH a stejně jako LBX je již k dispozici ve všech šesti Lexus showroomech v ČR.

Celodenní program se nesl v duchu japonské filozofie pohostinnosti Omotenashi, která je tradičně spojena se značkou Lexus. K dispozici bylo celodenní občerstvení vytvořené špičkovými kuchaři restaurace Piano Nobile, testovací jízdy s novými vozy a zároveň příležitost prohlédnout si exkluzivní interiéry hotelu a projít si místní zahradu na samém začátku jara. Místo akce nebylo zvoleno náhodou, Chateau Mcely jsou dlouhodobým partnerem značky Lexus.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář