Nejšetrnější auto Ameriky? Elektromobil Mitsubishi i

Elektromobil Mitsubishi i, speciálně upravený iMiEV pro americký trh, si může připsat další prvenství. Organizace ACEEE totiž sesadila z trůnu nejzelenějšího auta Ameriky model Honda Civic na CNG a dosadila na něj právě elektromobil Mitsubishi i.

Mitsubishi i MiEV se v evropské a americké verzi mírně liší, zejména svými rozměry a vybavením
foto: Mitsubishi

ACEEE je Americký výbor pro energeticky šetrnou ekonomiku. Je to nezisková organizace založená v roce 1980 a zaměřuje se na efektivní využití energie v průmyslu, budovách, utilitách a dopravě.

Už řadu let vyhlašuje tato organizace ve své výroční zprávě nejšetrnější budovy či automobily. Osm let po sobě byl z pohledu ACEEE nejzelenějším automobilem roku model Honda Civic na zemní plyn.

Teprve letos si tuto pozici stačil uzurpovat elektromobil Mitsubishi i, který byl ohodnocen 58 body. To je nejvíc od roku 1998 kdy se tzv. “Green Score”, tedy zelené skóre, začalo udělovat.

Honda Civic Natural Gas se, navzdory nižší spotřebě v novém modelovém roce, umístila teprve na druhém místě. Společně s dalším elektromobilem, modelem Nissan Leaf. Další se umístili Toyota Prius, Honda Insight a Smart ForTwo.

tisková zpráva

Napsat komentář