V 1. čtvrtletí řidiči odebrali v síti ČEZ přes 1,8 mil. kWh zelené elektřiny. To je o 65 % více než za první tři měsíce roku 2023.
Za posledních 12 měsíců se síť veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily rozrostla o 135 stojanů. Každá čtvrtá nově postavená „dobíječka“ měla přitom výkon 150 kW a vyšší, který umožňuje řidičům během 10 minut doplnit baterie na dalších až 150 km jízdy.
SOUVISEJÍCÍ: ČEZ a ČSOB podpoří rozvoj elektromobility
Počet registrovaných zákazníků vzrostl i vlivem zlevněného dobíjení na 27 231 řidičů. To všechno se projevuje na objemu odebrané bezemisní elektřiny. Zatímco za první tři loňské měsíce řidiči u stojanů ČEZ načerpali přibližně 1 milion kWh, letos je to už přes 1,8 milionu kWh. Síť roste díky prostředkům z Operačního programu Doprava i z vlastních investic Skupiny ČEZ.
ČEZ všestranně podporuje rozvoj elektrických aut v České republice, nejvýznamnější aktivitou přitom zůstává rychlé rozšiřování dobíjecí infrastruktury. Jen během posledního roku navýšil celkový výkon nejrozšířenější a nejdůvěryhodnější české veřejné dobíjecí sítě z 36,7 na 51 MW. Od ledna do března doplnili řidiči u stanic ČEZ doplnili do bateriích svých aut více než 1,8 milionu kWh certifikované zelené elektřiny, což je skoro o 2/3 více než ve stejném období loňského roku.
„ČEZ neustále zvyšuje kvalitu a rozsah své sítě. V poslední době se soustředíme hlavně na výstavbu ultrarychlých stojanů, kterých chceme mít letos na konci roku více než 110. Od ledna jsme také na rychlých a ultrarychlých stanicích výrazně snížili ceny za dobíjení a lidé to oceňují. Jen za poslední rok se u nás zaregistrovalo více než deset tisíc nových řidičů, z toho tři tisíce od konce prosince po oznámení nových výhodnějších tarifů. Očekáváme, že při tomto tempu růstu nových zákazníků v kombinaci s výstavbou nových stanic bychom letos mohli výrazně překročit hranici 7 milionů kWh odebrané bezemisní elektřiny,“ říká ředitel elektromobility ČEZ Tomáš Dzurilla.
Řidiči u ČEZ načerpají v průměru nejrychleji v celé ČR, a to díky nejvyššímu výkonu sítě. K tomu přispívá výstavba nových ultrarychlých stanic o výkonu 150 kW a více, u kterých lidé během 10 minut doplní energii potřebnou na dalších až 150 km jízdy. Dobíjecí huby s velkými počty stanic zase účinně odbourávají čekání řidičů na volný dobíjecí stojan.
zdroj: tisková zpráva