Uber již po osmé přináší statistiky zapomenutých předmětů. Neuvěříte, co lidé v autech nechávají!

Jistě všichni dobře znáte ten pocit hrůzy, když někde zapomenete mobil, oblíbenou kabelku, nebo jiné životně důležité předměty. Stejnou situaci zažívají každý den tisíce uživatelů Uberu a některé nálezy řidičů opravdu stojí za to. Uber již po osmé sestavil přehled nejčastěji zapomínaných předmětů, a vy tak můžete hádat, čím vás žebříček překvapí tentokrát.

Nejčastěji zapomínáme oblečení

Absolutní prvenství mezi nejčastěji zapomínanými předměty patří oblečení. To platí jak pro Českou republiku, tak pro celý svět. Oblečení českých zákazníků bylo dle statistik Uberu v loňském roce nalezeno až pětinásobně vice než kabelek, batohů a zavazadel, které jsou na druhém místě.

Na třetím místě se umístily šperky hodinky a kosmetika. Mezi další často zapomínané předměty českých zákazníků patří již tradičně peněženky, laptopy, mobilní telefony a sluchátka. Nově se v domácích i světových statistikách objevují také různé vaporizéry a elektronické cigarety, které poslední dobou zažívají obrovský boom.

Po víkendových ztrátách telefonů a oblečení přicházejí v pondělí kufry

Když se podíváme na celosvětové statistiky ztracených předmětů z pohledu dnů v týdnu, jako by nám naznačovaly příběhy jejich nešťastných majitelů. V pátek nacházejí řidiči ve svých vozech nejčastěji mobilní telefony, v sobotu vaporizéry a e-cigarety a v neděli oblečení.

Naopak v pondělí dochází nejčastěji ke ztrátám zavazadel. To zní jako pořádně divoký víkend. Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že se obecně jedná o víkendy, zvláště v čase mezi 9 a 10 hod večer. Pokud chceme být konkrétní, v České republice našli nejvíce zapomenutých předmětů řidiči v loňském roce 10. června.

Nejvíce zapomínají v Mexiku, Češi jsou pod evropským průměrem

V počtu zapomenutých věcí v roce 2023 tabulku zcela ovládla latinská Amerika. Na prvním místě se umístilo hlavní město Mexika Mexico City, které je následováno osmi městy v Brazílii. Top 10 uzavírá Los Angeles v USA. Evropská tabulce vévodí Paříž, Madrid a Lisabon. Praha je ve světovém žebříčku až těsně u konce společně s dalšími evropskými městy jako Malaga, Krakov, nebo Vídeň.

Domácí mazlíčci, paruky a zuby – na zadním sedadle auta se dá zapomenout cokoliv

Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu, nebo náročného večírků a každý řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl, něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou.

Mezi nejzajímavějšími nálezy se i letos objevilo hned několik domácích mazlíčků, jako pavouci, nebo želvy, spoustu umělých zubů a rovnátek, meditační krystaly a memorabilie, jako zarámovaný podpis Taylor Swift, plakát Hillary Clinton, nebo šampionský pás wrestlingové organizace.

Zajímavé je i rozdělení dle specifických kategorií. Napadlo by vás například, že soutěž o nezapomínanější klíče od auta s velkým náskokem vyhraje Mini? Hudební nástroje ovládla kytara, módní doplňky a šperky motivy s Ježíšem a v oblasti jídla je to nedojedená pizza. A co odvěký souboj Apple vs Android? Dle statistik z USA zvítězil asi o tři tisíce kusů Android.

Nejpodivnější zapomenuté věci, tak, jak je popsali sami uživatelé:  

1. Příčesek z čelních vlasů

2. Pálivá omáčka a alkohol tester

3. Velmi důležitý list ze stromu

4. Dvě nádobky s pavouky

5. Skládací vějíř Beyoncé

6. Tác s masovým koláčem

7. Keramická kočka

8. Sklenice s ústřicemi

9. Personalizovaná deka s obrázkem mě a mého psa

10. Model kostry krysy

11. Svíčka s nápisem Uvidíme se u soudu

12. Umělý zub

13. Šedá vana s chirurgickými implantáty

14. Policejní pouta

15. Želva

16. Korálky do pasu a ohřívač na burrito

17. Drahé borůvky, které jsou speciální, které potřebuji a které v obchodě úplně došly. 

18. Těhotenské prášky mé přítelkyně

19. Malá krabička obsahující trpaslíka. 

20. Pádlo na paddleboard

Ani v případě takto cenných ztrát ale nemusí jejich majitelé zoufat, neboť je tu velká pravděpodobnost, že je získají zpět. Uber totiž umožňuje ohlásit ztrátu přímo v aplikaci, a to v režimu 24/7.  

Jak získat ztracenou věc zpět?

Nejsnazším způsobem, jak získat zpět věc, kterou jste nejspíš nechali ve voze, je spojit se s řidičem. Jak na to?  

  1. Otevřete aplikaci Uber a klepněte na ikonu „Aktivita“ dole v nabídce.
  2. Vyberte jízdu, během které jste předmět zapomněli ve voze.  
  3. V dolní části obrazovky zvolte možnost “Jak najít ztracenou věc” a klikněte na “Kontaktovat řidiče kvůli ztracené věci” 
  4. V dolní části obrazovky zadejte telefonní číslo, na kterém chcete být kontaktováni řidičem, a potvrďte jej. 
  5. Pokud řidič hovor přijme a potvrdí vaši ztrátu, jednoduše se domluvíte na vhodném místě a času předání.  
  6. Pokud řidič hovor nepřijme, zanechte hlasovou zprávu s podrobným popisem ztraceného předmětu a nejlepším způsobem, jak vás kontaktovat.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář