Přichází éra online automobilů – e-auto Ford Focus Electric

Éra online automobilů přichází – společně s . , který automobilka uvede na trh na přelomu letošního a příštího roku, bude neustále připojen k datové síti díky bezdrátové technologii společnosti AT&T.   


Americký mobilní operátor AT&T aktuálně pohltil v jednom z největších obchodů ve světě mobilních technologií svého konkurenta, americký T-Mobile USA. Díky tomu se z AT&T stal přední americký mobilní operátor s 43 % trhu a téměř 130 miliony zákazníků.

Majitelé elektromobilu Ford Focus Electric, který jde do výroby v v už koncem letošního roku, budou mít k dispozici speciální MyFord Mobile skrze kterou půjde monitorovat a částečně ovládat či nastavovat.

Vzdáleně přistupovat ke svému budou moct řidiči nejen přes , ale také speciální zabezpečenou internetovou stránku např. z pohodlí svého domova. Co všechno půjde dělat?

Bude možné si např. naplánovat cestu, zjistit stav dobití, přijímat různá hlášení o stavu dobíjení, zamykat a odemykat dveře, stahovat data o výkonu a stavu systému, dlouhodobě sledovat styl vlastního řízení a tak dále.

Díky spolupráci Fordu se společností Microsoft budou moct také majitelé elektromobilu volit mezi různými distributory a zvolit si nabíjení v tom nejvýhodnějším tarifu. Zároveň bude možné vyhledávat nejbližší nebo nejlevnější .

V kombinaci se zařízením jako je tak dostane vlastnictví úplně nový rozměr. V době kdy se Ford Focus Electric dostane na trh, bude mobilní aplikace představena pro většinu chytrých telefonů na trhu, tedy včetně např. () a s operačním systémem .

tisková zpráva

2 Comments on “Přichází éra online automobilů – e-auto Ford Focus Electric”

Napsat komentář