Autosalon Ženeva 2013: evropský elektromobil Nissan Leaf

Na 2013 se začne psát “nová kapitola dějin společnosti Nissan”. Nová generace inovativních modelů vyvíjených a konstruovaných v Evropě je vybavena těmi nejmodernějšími technologiemi. Například i nový Nissan Leaf.

Autosalon Ženeva 2013: evropský elektromobil Nissan Leaf
foto: Nissan

V se kromě nového modelu Nissan Note představí ještě jeden vůz automobilky Nissan vyráběný v Evropě. Je to nový elektromobil Leaf. I tento vůz je nyní integrován do evropského výrobního programu.

Nový staví na úspěchu svého předchůdce, kterého se prodalo více než 50 000 kusů. Mezi jeho přednosti patří delší reálný dojezd, širší nabídka verzí a mnohá další vylepšení, jež usnadní provoz tohoto nejprodávanějšího elektrického vozu na světě.

Premiéra modelů Note a Leaf vyráběných v Evropě jasně ukazuje snahu automobilky Nissan rozšířit své působení na tomto kontinentu. Navzdory nepříznivým ekonomickým podmínkám dokazují inženýři společnosti Nissan, že s podařeným designem, inovativními funkcemi a dostupnými technologie lze uspět i na nestálém trhu.

V roce 2012 opustilo závod NMUK v Sunderlandu více než 500 000 vozů (což je nový rekord) a i továrny v Rusku a v Barceloně musely navýšit objem výroby, aby zvládly uspokojit rostoucí poptávku. Celkový počet automobilů vyrobených v Evropě tak překročil hranici 10 milionů vozidel.

tisková zpráva

Napsat komentář