Ford Focus Electric má kombinovanou spotřebu nižší než Nissan Leaf

Každé auto každého výrobce prostě musí být něčím nej. Ford si teď usmyslel, že jeho Ford Focus Electric bude ‘nejšetrnějším pětimístným osobním autem v Americe’. Jak na to přišel? EPA, americká obdoba ministerstva životního prostředí, mu oficiálně dala známku spotřeby 105 MPGe kombinovaných.

Ford Focus Electric bude v USA k dispozici už letos na jaře
foto: Ford

Pro srovnání, EPA oficiálně udává spotřebu následujích vozů takto: Chevrolet Volt 2012 – 94 MPGe, Toyota Prius plug-in hybrid – 95 MPGe, Nissan Leaf – 99 MPGe, Mitsubishi i – 112 MPGe, Tesla Roadster 2.0 – 119 MPGe.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

Je proto důležité všimnou si sousloví “pětimístným osobním vozem” v tiskovce Fordu. Mitsubishi i ani Tesla Roadster samozřejmě pětimístné vozy nejsou (je to 4 a 2). Podle EPA bude mít elektromobil Ford Focus Electric ve městě dokonce spotřebu 110 MPGe.

Úhlavním nepřítelem a konkurentem Ford Focus Electric je samozřejmě Nissan Leaf. Hatchback nižší střední třídy od Fordu se ale má vyznačovat prostornějším interiérem a především dvakrát rychlejším dobíjením – do plna během čtyř hodin.

Oficiální dojezd elektrického Focusu je podle EPA 121,6 km, to je o 4,8 více než má v knížce napsáno Leaf. Ford ale samozřejmě tvrdí, že v závislosti na stylu jízdy ujede Focus Electric i přes 160 km.

Navíc má Ford i další zbraně v rukávu: brzy přijde s novým Hybrid, plug-in hybridem Ford C-Max Energi a dalšími šetrnými vozy.

tisková zpráva

3 Comments on “Ford Focus Electric má kombinovanou spotřebu nižší než Nissan Leaf”

Napsat komentář