Tesla Motors

Jan Horčík - 07 Listopad 2010

Tesla Motors logo

- oficiální stránky www.teslamotors.com

Společnost , která se více než podobá počítačovému start-upu, byla založena v Silicon Valley v roce 2003. Spoluzaložil ji miliardář , který zbohatl na prodeji firem Zip2 a PayPal. uvedla na trh jako první po mnoha letech sériově vyráběný . Nyní prodává jediný vůz, a to luxusní sedan . V nejbližších měsících se chystá uvést také plně elektrické .

Tesla Motors sídlí v americkém , nedaleko . Byla pojmenována po slavném fyzikovi Nikolu Teslovi. V roce 2008 uvedla na trh elektrické Tesla Roadster. Tehdy jako jediná světová automobilka vyráběla sériově elektromobil. Jeho prodej postupně rozšířila do celého světa včetně , a . Dosud jich prodala přes 2700.

Tesla Roadster 2010

Tesla Roadster 2010 Tesla Roadster 2010 Tesla Roadster 2010

Získané zkušenosti a finance využívá automobilka k dalšímu rozvoji. Spojila se s automobilkami a , se kterými spolupracuje na vývoji . Zároveň připravuje nové modely . Tím je především elektrické uvedené na trh v roce . Jeho výroba probíhá ve městě v .

Právě tam automobilka Tesla Motors v roce otevřela svou první . V roce 2014 tam vyrobila přes 30 000 kusů ročně a výrobu chce postupně nejen navyšovat, ale i rozšířit o další modely. Například , a a další typy elektrických vozů.

Bývalý šéf , dříve nejslavnější americké automobilky, v roce 2007 přiznal, že to byla právě Tesla Motors, kdo ho inspiroval k nakopnutí vývoje . To je , který má americkou automobilku znovu dostat na technologickou špičku.

Tesla Motors v roce 2010 úspěšně vstoupila na burzu. Šlo o první vstup americké automobilky na burzu od roku 1956, kdy vstoupila na burzu automobilka . Zároveň Tesla o rok dříve získala výhodnou bezúročnou půjčku 465 milionů dolarů od amerického . Tyto peníze byly určeny především na urychlení vývoje Modelu S a byly předčasně splaceny v květnu 2013. V současné době má Tesla Motors podle odhadů kolem 10 000 zaměstnanců.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily