BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon

Bavorská automobilka BMW ohlásila, že nová architektura jí umožní elektrifikovat každý nový model. Potvrdila také nový elektromobil v podobě třidveřového Mini.

Zkušenosti získané na prototypech BMW Mini E se staly základem pro pozdější vývoj BMW i3.
foto: BMW

Německo se konečně postavilo čelem k elektromobilitě. Vyzvala k tomu Angela Merkelová, země se chystá budovat infrastrukturu i továrny, prodeje stoupají. A tamní automobilky konečně chytají vítr do elektrických plachet.

Skupina BMW znovu potvrdila plánované uvedení třídveřového hatchback elektromobilu BMW Mini v roce 2019. Vyrábět se bude v továrně v britském Oxfordu. BMW už přitom elektrické Mini zkoušelo – před téměř deseti lety jako Mini E.

Toto auto bude ale pouze součástí širší strategie elektrifikace, pro kterou bude připravena zcela nová platforma. Všechny značky spadající pod BMW a všechny modely díky tomu budou moct být částečně nebo plně elektrifikovány.

Už teď BMW připravuje kromě zmíněného Mini také elektromobily BMW X3 a BMW iNext. Do roku 2025 skupina BMW očekává podíl aut do zásuvky na svých celkových prodejích v rozmezí 15 % až 25 %.

8 Comments on “BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon”

 1. Nejlepší zdržovací taktiku mají u nás. Průměr pár
  Nejlepší zdržovací taktiku mají u nás. Průměr pár nabíječek 50kW ročně je rekord, za námi je myslím už jen Tanzánie.

  To že se výrobcům do EV aut nechce je jasné, v tomhle segmentu už nebudou takové zisky a servis už vůbec ne. Časem se sníží i složitost výrobního řetězce, nebude potřeba tolik lidí, stát přijde o daně atd atd. V podstatě EV nikdo nechce, ale asi není vyhnutí. Věřím, že ropné loby zaplatí za každou nevyrobenou baterii a nepostavenou Gigatovárnu 🙂

  1. BMW jde postupně. Ostatně jako všechny automobilky. Na
   BMW jde postupně. Ostatně jako všechny automobilky. Na íčkové řadě si vyzkoušelo technologie, které teď postupně přenáší do plug-in modelů e. Elektrifikace normální řady aut dává smysl. Ostatně mnohokrát jsem slyšel přání a prosby, ať BMW elektrifikuje řadu 3 a 5.

    1. Nejvíc Bramboře brání těch 40 let vývoje elektroaut!
     To

     Nejvíc Bramboře brání těch 40 let vývoje elektroaut!
     To je tak vyčerpalo, že teď sotva popadaj dech :)))
     Ti co vymejšleli ty první elektroauta už nežijou a generační výměna už není tak jednoduchá a než se ty mladý zaučej a do toho ty krize, sklandály, kartely… no co bych ti povídal že jo … to máš furt něco :))))
     A k tomu musej vyrábět ty zpropadený spalovací popelnice :)))
     http://auto.idnes.cz/eelektromobily-bmw-0oq-/ak_aktual.aspx?c=A121218_003204_ak_aktual_ada

Napsat komentář