VIDEO: uvnitř elektromobilu Ford Focus Electric

Ford Focus Electric se má stát vedle Nissan Leaf, Mitsubishi i a Coda Sedan dalším důležitým elektromobilem na americkém trhu. Dost možná tím nejdůležitějším – značka Ford tam jakožto zavedená domácí firma má řádově lepší jméno.

Řez elektromobilem Ford Focus Electric odhaluje stavbu moderního elektromobilu
foto: Ford

Ford slibuje, že “Ford Focus Electric bude nejšetrnějším elektromobilem na americkém trhu”, ale potichu k tomu dodává “pro pět lidí”. Oficiálně šetrnější Mitsubishi se totiž chlubí spotřebou 112 MPGe, zatímco elektromobil Focus pouze 100 MPGe. Rozdíl je v tom, že oficiálně uveze pouze čtyři lidi, a to i ve své zvětšené americké verzi.

Dalším trumfem elektrického Focusu proti má být poloviční doba nabíjení z 240V zásuvky – tři až čtyři hodiny proti šesti až osmi, a to díky silnější dobíječce.

Už od listopadu 2011 je možné Focus Electric objednávat. První dodávky budou splněny začátkem roku 2012, v té době se také dostupnost rozšíří na dalších 15 států ze současných dvou (Kalifornie, New York).

Kromě elektrického Focuse připravuje Ford ještě dva další velmi zajímavé modely s alternativním pohonem: plug-in hybrid , který podle tiskové zprávy automobilky nabídne lepší spotřebu než Toyota Prius plug-in hybrid (a dojezd 800 km, více než Chevrolet Volt), a také (klasický, nikoliv plug-in). Ten zas ve spotřebě má být lepší než Toyota Prius V.

To jsme zvědaví. Tak či onak, konkurence, jak je vidět, pracuje velmi dobře. A my se díky tomu máme na co těšit.

tisková zpráva

Napsat komentář