Ford začne přijímat předobjednávky na elektromobil Focus Electric

Konkurenční boj v oblasti elektromobility začíná pomalu, ale jistě přiostřovat. Mitsubishi začne příští rok v USA prodávat svůj elektromobil i, ve stejnou dobu půjde na trh také Ford Focus Electric. Předobjednávky začnou 2. listopadu.

Nový Ford Focus nabízí skvělé jízdní vlastnosti – doufejme, že se je podaří přenést i do elektrické verze
foto: Ford

Ford Focus Electric bude hlavní konkurencí pro Nissan Leaf, který se v USA prodává od konce minulého roku. A nutno dodat, že úspěšně. Do září 2011 se jen v USA prodalo 7000 elektrických aut Leaf.

Konkurence je vždycky zdravá. Elektrický Ford Focus nabídne proti Leafu lepší časy dobíjení a pokročilejší palubní desku. Na druhou stranu bude mít pravděpodobně o něco menší zavazadelník.

V USA se Ford Focus Electric začne prodávat v roce 2012 na vybraných trzích – Kalifornie, New Jersey, New York. Během roku pak bude prodej auta rozšířen do celých Států, podobně jako je tomu v případě plug-in hybridu Chevrolet Volt nebo Leafu. Do konce roku má být ve 20 státech USA.

Podrobnější informace zveřejní Ford právě 2. listopadu. Už se těšíme na první zážitky nových majitelů a především konkurenční boj, který konečně pošle dolů – a jejich kvalitu nahoru.

Napsat komentář