Ford Focus Electric budete moct dobíjet ze slunce

je po General Motors další automobilkou, která společně s nabídne také nezávislé a soběstačné řešení . Ve spolupráci s firmou SunPower bude dodávat 2,5kW .foto: Ford

Ford/SunPower nabídne výkon 2,5 kW, takže ročně dokáže vyrobit asi 3000 kWh . SunPower dodává na fotovoltaický systém výjimečnou záruku 25 let. Tomu ale odpovídá také cena, která činí kolem 10 000 dolarů po federálních dotacích. Lze ji pravděpodobně ještě stlačit lokálními státními a místními dotacemi.

Ford se v oblasti elektrické dopravy začíná angažovat čím dál tím víc. Na konci letošního roku představí elektromobil Ford Focus Electric v prvních dvou státech. Do konce roku uvede na americký trh další čtyři elektrická auta, včetně hybridu a . O rok později půjdou auta i do Evropy.

Ford Focus Electric Ford Focus Electric Ford Focus Electric

Cílem nově představené není ani tak přímo pro – ten stejně nejspíš budou lidé dobíjet především v noci. Cílem je kompenzovat výrobu elektřiny z energetického mixu, kterou „vycucnete“ během noci čistou elektřinou ze slunce vyrobenou ve dne, tedy v největší odběrové špičce.

Systém je nastaven pro řidiče, kteří měsíčně v průměru najedou 1000 mil, asi 1600 km. Součástí dodávky je také aplikace pro s jejíž pomocí můžete monitorovat výkon své domácí .

Mimochodem, byla to právě firma SunPower, která pro automobilku instalovala obrovskou na skladišti komponent v .

tisková zpráva

Napsat komentář