Microsoft vám pomůže najít nejlevnější dobíjecí stanici

Jan Horčík - 24 Březen 2011

sice v Google Maps zavedl zobrazování , ale jeho konkurent jde ještě o kousek dál. Jeho služba s názvem MURS vám pomůže najít nejbližší anebo nejlevnější pro váš nebo .   
elektromobily Ford Focus Electric LCD displej dobíjení

Budoucnost je elektrická, o tom není pochyb. Stejně tak není pochyb o tom, že téhle budoucnosti už nebude zdaleka tak levná jako dnes. A už vůbec ne ta určená pro .

na to proto jde od lesa. Zavádí službu nazvanou Microsoft Utility Rate Service, která vám pomůže najít tu nejlevnější kde budete moct elektřinu "načerpat". V době, kdy si i vaše budou na automaticky vybírat mezi nejvýhodnějšími tarify elektřiny, jde o velmi zajímavou nabídku.

Prvním krokem společnosti Microsoft je vytvořit v USA celonárodní databázi tarifů nabízených jednotlivými společnostmi. Prozatím chce ale získat data z celkem 17 metropolitních oblastí. Není náhoda, že se téměř překrývají s oblastmi, kde začne postupně uvádět do prodeje svá první .

Právě automobilka Ford bude mezi prvními, které službu Microsoftu využijí. Jakmile bude systém kompletní, cesta dat bude následující: od energetického distributora k Microsoftu, odtamtud do datového centra Fordu a odtamtud do všech elektromobilů Ford.

Majitelé pak budou moct najít/nastavit nejlevnější možnost dobíjení skrze palubní počítač nebo přes ze svého .

Službu pak bude Microsoft pronajímat nejen automobilkám, ale i vládním agenturám a výrobcům zařízení pro dobíjení elektromobilů. V současné době už má Microsoft mezi partnery největší energetické operátory v jednotlivých vybraných oblastech USA jako Xcel Energy, Duke Energy nebo Portland General Electric.

Microsoft tímto krokem získá zajímavý náskok před firmami jako Oracle, a především Google. Ti všichni se v poslední době také začínají angažovat v oblasti , a . Důvod je prostý - jsou v něm do budoucna obrovské peníze. Věděli jste, že Google vám uvidí až do ledničky?

PluginCars.com, foto: Ford
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

asi zaspali dobu, auta so spalovacim motorom su tu uz pekne dlho ale system ktory by zobrazoval cerpacie stanice s cenami pohonnych hmot v okoli auta som este nevidel...takze wtf Microsoft ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No na Slovensku sa ten systém príliš nezapotí.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Prozatím je to plánováno pouze pro USA, nicméně je jasné, že postupem doby by se to mohlo rozšířit i na další vyspělé trhy s elektromobily. Microsoft se to snaží takříkajíc podchytit hned na začátku a myslím, že dělá dobře.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Súhlasím, len som reagoval na situáciu u nás, kde sa v podstate len diskutuje a nič viac. Sú síce nejaké projekty, ale elektromobil za 30 tis. EUR sa nikto nehrnie kúpiť.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.