Microsoft vám pomůže najít nejlevnější dobíjecí stanici

sice v Google Maps zavedl zobrazování , ale jeho konkurent jde ještě o kousek dál. Jeho služba s názvem MURS vám pomůže najít nejbližší anebo nejlevnější pro váš nebo .   


Budoucnost je elektrická, o tom není pochyb. Stejně tak není pochyb o tom, že téhle budoucnosti už nebude zdaleka tak levná jako dnes. A už vůbec ne ta určená pro .

na to proto jde od lesa. Zavádí službu nazvanou Microsoft Utility Rate Service, která vám pomůže najít tu nejlevnější kde budete moct elektřinu „načerpat“. V době, kdy si i vaše budou na automaticky vybírat mezi nejvýhodnějšími tarify elektřiny, jde o velmi zajímavou nabídku.

Prvním krokem společnosti Microsoft je vytvořit v USA celonárodní databázi tarifů nabízených jednotlivými společnostmi. Prozatím chce ale získat data z celkem 17 metropolitních oblastí. Není náhoda, že se téměř překrývají s oblastmi, kde začne postupně uvádět do prodeje svá první .

Právě automobilka Ford bude mezi prvními, které službu Microsoftu využijí. Jakmile bude systém kompletní, cesta dat bude následující: od energetického distributora k Microsoftu, odtamtud do datového centra Fordu a odtamtud do všech elektromobilů Ford.

Majitelé pak budou moct najít/nastavit nejlevnější možnost dobíjení skrze palubní počítač nebo přes ze svého .

Službu pak bude Microsoft pronajímat nejen automobilkám, ale i vládním agenturám a výrobcům zařízení pro dobíjení elektromobilů. V současné době už má Microsoft mezi partnery největší energetické operátory v jednotlivých vybraných oblastech USA jako Xcel Energy, Duke Energy nebo Portland General Electric.

Microsoft tímto krokem získá zajímavý náskok před firmami jako Oracle, a především Google. Ti všichni se v poslední době také začínají angažovat v oblasti , a . Důvod je prostý – jsou v něm do budoucna obrovské peníze. Věděli jste, že Google vám uvidí až do ledničky?

PluginCars.com, foto: Ford

4 Comments on “Microsoft vám pomůže najít nejlevnější dobíjecí stanici”

Napsat komentář