Toyota pracuje na inteligentní elektrické síti

neboli jsou v oblasti sladkou hudbou budoucnosti. Mají ale přímou spojitost také s budoucností dopravy. proto s partnery spustila projekt chytré elektrické sítě.   


Toyota s partnerskými společnostmi Japan Wind Development, Panasonic Electric Works a Hitachi oznámila odstartování demonstrativního projektu inteligentní elektrické sítě. Projekt v Rokkasho Village v japonské prefektuře Aomori slouží k testu efektivity technologií výroby energie bez emisí CO2.

Přitom jsou používány výhradně , mezi nimi první větrné a zařízení na světě, které svou vyrobenou ukládá ve speciálních velkých .

K vybudování patří přizpůsobení na elektrickou dotčeného regionu a zřízení zařízení na výrobu obnovitelných energií, elektrická vozidla a plug-in (hybrid do zásuvky), akumulační baterie pro použití v domech, EcoCute (elektrický ) a topné zásobní jednotky.

Testováno je též osm kilometrů dlouhé vedení ve volném prostředí, které vedle běžného elektrického vedení spojuje i vedení optických vláken pro rychlý přenos dat.

Toyota smart grid dobíjení plug-in hybrid Prius

S novými metodami rozvodu elektrické energie a velkým pokrokem v informační a komunikační technologii rostou vyhlídky na nový, optimalizovaný poměr mezi poskytováním a poptávkou po elektrické energii.

Přitom jde o zásobování domů bez emisí oxidu uhličitého a též o ideální napojení elektrických vozidel a hybridních modelů do inteligentní elektrické sítě.

Toyota společně s partnery JWD, Panasonic Electric Works a Hitachi vybudovala v Rokkasho Village elektrickou síť zcela izolovanou od hlavní sítě. Panují tam vynikající podmínky pro použití ; navíc se tam nachází nejvyšší kapacita v .

Projekt běží od září 2010 předběžně do července 2012 a má být přínosem k plynulé komercializaci systému v a na zámořských trzích. bude v rámci projektu testovat systém Toyota Smart Center (TSC) k řízení inteligentních domů.

Toyota smart grid Japonsko

Systém reguluje akumulaci elektrické energie v akumulátorech a elektrické vodní topení EcoCute s přihlédnutím ke spotřebním vzorkům a stavům nabití. Navíc je testováno řízení procesů nabíjení plug-in hybridů, stejně jako spotřeba a ukládání energie.

Další složkou projektu je systém Toyota Smart Vision (TSV), nástroj pro obce ke sledování stavů elektřiny, monitorů pro systém energetického managementu inteligentních domů a nových nástrojů k zobrazování managementu pohonu vozidel.

V se vývojem chytrých sítí/smart grids zabývá společnost . Pilotní projekt v tomto směru se chystá spustit ve .

3 Comments on “Toyota pracuje na inteligentní elektrické síti”

Napsat komentář