Škoda Kodiaq dostupná nově jako mild-hybrid a plug-in hybrid

Nová Škoda Kodiaq se dostala do prodeje nejprve se dvěma dieselovými motory, nyní se paleta pohonných jednotek rozrůstá o zážehové agregáty.

Základní pohonnou jednotkou se stává 1,5 TSI 110 kW s mild-hybridní technologií. V kombinaci s výbavovým stupněm Selection začíná doporučená prodejní cena na 980 000 Kč včetně DPH.

Základní benzinový motor 1,5 TSI s výkonem 110 kW a točivým momentem 250 Nm je poprvé vybaven mild-hybridní technologií využívající 48V startér-generátor poháněný řemenem a 48V lithium-iontovou baterii.

Energie získaná při brzdění může pomoci spalovacímu motoru při zrychlování posílením točivého momentu nebo umožnit plachtění se zcela vypnutým motorem. Ten pochází z nové generace jednotek EA 211 evo2, pracuje v úsporném Millerově cyklu, používá turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek  a je vybaven systémem automatického odpojování válců ACT+.

Čtyřválec 1,5 TSI plní roli základní pohonné jednotky modelové řady Kodiaq, jejíž doporučená prodejní cena začíná  na částce 980 000 Kč včetně DPH. Škoda Kodiaq s tímto agregátem ve vyšším výbavovém  stupni Exclusive Selection je k dostání za doporučenou prodejní cenu od 1 225 000 Kč  včetně DPH. 

Plug-in hybridní verze: Elektrický dojezd více než 100 km v režimu WLTP

Zákazníci mohou nyní volit i plug-in hybridní pohonné ústrojí druhé generace, které poskytuje  maximální systémový výkon 150 kW (204 k) a točivý moment 350 Nm. Pohání přední kola  prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky DSG.

SOUVISEJÍCÍ: TEST: Nová Škoda Kodiaq iV – plugin s dojezdem přes 100 km

Nová vysokonapěťová baterie  umožňuje čistě elektrický dojezd více než 100 km v režimu WLTP. Maximální nabíjecí výkon  z domácích wallboxů a nabíjecích míst se střídavým proudem činí 11 kW a dobití baterie  z 10 na 80 % kapacity trvá 2,5 hodiny.

Při nabíjení stejnosměrným proudem je maximální nabíjecí výkon 50 kW a dobití baterie z 10 na 80 % proběhne za pouhých 25 minut. Vůz  umožňuje také rekuperaci brzdné energie a i s velkou baterií nabízí velkorysý objem  zavazadlového prostoru 745 l.

Palubní infotainment má řadu funkcí specifických pro plug-in  hybridní verzi, například velmi snadné vyhledávání nabíjecích stanic. Ve standardní výbavě plug-in hybridního modelu Kodiaq iV nechybí nabíjecí kabel Mode 3 pro veřejné nabíječky,  za příplatek 5 000 Kč lze pořídit nabíjecí kabel Mode 2 pro čerpání energie z běžné domácí  zásuvky.

Doporučená prodejní cena vozu Škoda Kodiaq iV v provedení Selection začíná  na 1 150 000 Kč včetně DPH, verze Exlusive Selection stojí 1 395 000 Kč včetně DPH. Velmi bohatá základní výbava Selection obsahuje například 17palcová litá kola Paget, parkovací kameru, 10palcový virtuální kokpit, třízónovou samočinnou klimatizaci Climatronic, vyhřívání předních sedadel, bezdrátové nabíjení telefonu a řadu asistenčních systémů.

Vyšší stupeň Exclusive Selection pak přidává položky, které jsou běžné spíše v prémiovém  segmentu. Vedle koženého interiéru Suite či metalického laku karoserie jde třeba o nové  přední světlomety Matrix-LED druhé generace, spojené zadní svítilny Top LED s animovanými  ukazateli směru, prosvětlenou masku chladiče, virtuální pedál, head-up displej, nezávislé  topení, rolety zadních oken, paket Asistovaná jízda 2.0+, adaptivní podvozek DCC+  s progresivním řízením a mnoho dalších doplňků pro bezpečné a komfortní cestování.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář