Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7

Bývalý softwarový gigant odhalil další zajímavost týkající se . Dotykový komunikační systém tohoto auta bude poháněn novým systémem Windows Embedded Automotive 7, který Microsoft aktuálně představil a dává k dispozici výrobcům automobilů.   

Podobně jako se snaží prodrat do každého koutu našich životů, snaží se o už nějakou tu dobu také . Uspěl s operačními systémy pro osobní počítače, nejnověji s poměrně úspěšnými . Teď se o něco podobného pokouší také v oblasti .

Pro vybrané automobilky ohlásil dostupnost nového systému Windows Embedded Automotive 7. Ten v sobě spojuje možnosti komunikace, zábavy, a je navržen exkluzivně pro využití v informačních systémech automobilů.

Luxusní dnes běžně bývají vybavena rozměrným dotykovým LCD displejem skrze který získává řidič přístup k informacím o autě, komunikačním nástrojům, navigaci nebo i zábavě. Přesně tohle Windows Embedded Automotive 7 nabízejí.

Nový operační systém pro auta podporuje technologii Silverlight pro tvorbu poutavé 2D a 3D grafiky (jde o jakousi obdobu podle ). Zároveň dokáže pracovat s rozpoznáváním hlasu díky technologii Tellme. Například je možné diktovat systému (anglicky) odpovědi na příchozí SMS zprávy.

V dnešní době se systém Windows Embedded Automotive nachází ve více než 80 modelech automobilek jako , , , a dalších. Nissan Leaf se příští rok stane dalším přírůstkem.

15 Comments on “Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7”

  1. Hmm… Ja chapu ze minulost
    Hmm… Ja chapu ze minulost proste nelze jednoduse smazat a jit najednou s cistym stitem, nicmene tak jak mrkvosoftacky OSy az do Visty byly vice ci mene pohromou, tak je Win7 dobry. Mne osobne jeste nikdy nepadla, nezmrzla, nemusel jsem delat zadne trojhmaty ani nic takovyho. A to tam mam spoooustu veci, casto neco doinstaluju, odinstaluju. Za cely rok a vic, co jsem tam delal milion veci jsem jeste nemusel detal reinstall celeho OS a stejne bezi jak svycarske hodinky. Priznejte uprimne, vy vsichni vtipalkove, kolikrat jse videli BSOD nebo museli restartovat Win7 z duvodu totalniho zamrznuti??? A prosim nepocitejte ty pripady,kdy jse tam instalovali fakt nakou zavirovanou nebo neoverenou kravovinu nebo se to snazili shodit umyslne.

    Tohle bude zjevne oklestena verze, kde jsi uzivatel nebude moct zasahnout do instalace, jak se mu zlibi. A tedy jeste mene moznosti narusit chod.

  2. to bolo predsa pred 10r.
    to bolo predsa pred 10r. predmetom vtipov ze keby bol windows sucastou auta co vsetko by to robilo/nerobilo a podobne zarty. a teraz, vsetky absurdne predstavy sa stavaju vratane onych problemov branych ako vtip, v sucastnosti realitou.

    nie som si isty ci dokazem brat zivot este s humorom.

Napsat komentář