Ford C-Max Energi, nejúspornější plug-in hybrid na americkém trhu

Do hry o přízeň alternativně smýšlejících zákazníků vstupuje další borec. Jmenuje se Ford C-Max Energi a je přímou konkurencí pro vozy typu Chevrolet Volt a Toyota Prius plug-in hybrid. Automobilka skrze nový C-Max Energi navíc rozšířila portofolio hybridů a elektromobilů také o plug-in hybrid.

Bude o domácí plug-in hybrid značky Ford stejný nebo dokonce vyšší zájem než o Toyota Prius plug-in hybrid. Případně překoná dokonce i nejprodávanější plug-in hybrid v podobě Chevrolet Volt?
foto: Ford

Zároveň může nyní Ford radostně vyhlašovat, že Ford C-Max Energi je oficiálně nejúspornější plug-in hybrid na americkém trhu. mu totiž přířkla kombinovanou spotřebu 100 MPGe, dokonce 108 MPGe ve městě.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

Zároveň je Ford C-Max Energi nejdostupnějším plug-in hybridem v . Cena auta totiž začíná na $29 995 (vč. vládní dotace). Dotace činí $3750, takže základní cena vozu je ve skutečnosti $33 745. I tak jde ale o nejlevnějším plug-in hybrid na americkém trhu.

Plug-in hybrid Ford C-Max Energi nabízí celkový výkon 188 koní (140 kW). Je poháněn 2,0l benzinovým čtyřválcem, podobně jako v případě Toyota Prius naladěným na Atkinsonův cyklus. Doplněn je o 7,6kWh li-ion baterii.

Elektromotor je schopen dodat výkon až 68 kW. Z 230V zásuvky dobijete baterii během 2,5 hodiny. Čistě na elektřinu je auto omezeno max. rychlostí 137 km/h a dojezdem 32 km. Celkový dojezd auta je asi 890 km. Záruka na baterii je 100 000 mil nebo osm let.

Kombinovaná spotřeba je o 5 MPGe lepší než v případě Toyota Prius plug-in hybrid. V hybridním režimu nabízí auto spotřebu 5,5 l/100 km. Už začátkem roku 2013 chce Ford uvést na trh také Energi plug-in hybrid, který taktéž nabídne spotřebu 100+ MPGe.

Vzhledem k tomu, že aktuálně uvedený C-MAX Hybrid se okamžitě vyšvihl mezi nejprodávanější auta s alternativním pohonem značky Ford, dá se očekávávat, že i Ford C-Max Energi a zanedlouho Fusion Energi, budou mít podobný úspěch.

Svědčí o tom např. i to, že zakladatel webu GM-Volt.com vyměnil svůj právě za Ford C-Max Energi. Důvodem je fakt, že místo čtyř míst (Volt) nabízí plnohodnotných pět.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Ford C-Max Energi, nejúspornější plug-in hybrid na americkém trhu”

Napsat komentář