Mitsubishi zrychlí uvedení elektromobilu i na americký trh

Jan Horčík - 09 Leden 2012

Během prosince 2011 se ve vybraných státech USA začal prodávat elektromobil Mitsubishi i. Celkem se ho za ten měsíc prodalo 80 kusů. A to přimělo automobilku Mitsubishi aby se znovu zamyslela a uvedení auta v dalších částech USA urychlila o plných devět měsíců.elektromobily Mitsubishi i

Mitsubishi i je na každé straně o pár centimetrů větší než běžně prodávaný iMiEV, který je navržen spíše pro malé Japonce a běžné Evropany
foto: Mitsubishi

Mitsubishi i je americká verze celosvětově prodávaného elektromobilu iMiEV. Toho se za minulý rok ve světě prodalo kolem 15 000 kusů, mimo jiné pod značkami Peugeot iOn (viz. test) a Citroen C-Zero (viz. test).

V USA se mezitím prodalo za rok 2011 úctyhodných 9674 elektromobilů Nissan Leaf (viz. naše první dojmy). Nejspíš i tohle číslo uspíšilo rozhodnutí Mitsubishi o tom, že Mitsubishi i se začne prodávat ve zbytku USA co nejdříve.

Zjistil to magazín Autobloggreen dotazem na tiskovou mluvčí americké pobočky Mitsubishi Christine Jew.

Původně mělo být auto k dispozici celonárodně od konce roku 2012. Nyní nově bude možné už od března 2012 využít testovací jízdy a zhruba od léta 2012 bude auto běžně dostupné v celých Spojených státech.

Rok 2012 bude pro elektromobily velmi důležitý. V USA i dalších částech světa se začne prodávat řada nových modelů. Kromě zmíněného Mitsubishi i to budou například Ford Focus Electric, Tesla Model S, Coda Sedan a další.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.