Evropa v roce 2024: plug-in hybridů se prodá 3x víc než hybridů

Jan Horčík - 28 Duben 2015

Podle výzkumné společnosti LMC Automotive se do roku 2019 začnou v Evropě lépe prodávat plug-in hybridy než hybridní auta. V roce 2024 se jich prodá 1,2 milionu.Volvo XC90 plug-in hybrid auto

Volvo podcenilo zájem o nový XC90 plug-in hybrid - o SUV do zásuvky má zájem až pětina lidí, kteří si nové Volvo XC90 objednávají
foto: Volvo

Když se před pár lety pokoušeli plug-in hybridy prodávat ()/ () a (), nevyšlo to. Trh, spotřebitelé ani auta nebyla připravena.

Dnes se některé plug-in hybridy v Evropě prodávají minimálně stejně dobře jako elektromobily. Obrovská poptávka po vozech Mitsubishi Outlander PHEV a Volvo V60 Plug-in hybrid donutila obě automobilky přijít s dalšími modely (XC90 PHEV, Mitsubishi ASX, Pajero PHEV).

ZAJÍMAVOST: Porsche Panamera E-hybrid se prodává výrazně lépe než tradiční hybridní Panamera, a to v poměru 7:1.

A ostatní automobilky, především , , a další, nutí uspíšit příchod plug-in hybridů na trh. LMC Automotive podpírá výsledky svého výzkumu poměrně zajímavými zjištěními.

Tamní analytici například čistě elektrický pohon vozů považují za tu správnou prémiovou, luxusní vlastnost, za kterou jsou a nadále budou lidé ochotni si připlatit. To potvrzují výsledky automobilek a .

Dále zdůrazňují, že jedním z faktorů úspěchu jsou pochopitelně i tučné dotace/úlevy v zemích jako je , nebo . Už v roce 2021 se tak má v Evropě prodávat až 600 000 plug-in hybridů ve srovnání s 325 000 hybridy.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to sou takovy kecy neakych prognostiku... stejnej kec jako kdyz nemecka kanclerka prohlasila ze v roce 2020 budou mit 1 000 000 elektroaut :D a nedavno uvedli strizlivejsi odhad nekde kolem 50-100 000 e-aut. Podle me je zbytecny zverejnovat takovydle prognostiky... aji predpoved pocasi je presnejsi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Které plug-in hybridy jsou momentálně dostupné v ČR k běžné koupi, tzn. v dealerské síti dané značky, bez dovozu z jiných zemí EU?
Díval jsem se například na to Mitsubishi a v ceníku Outlanderu verze PHEV vůbec není...

Obrázek uživatele Radovan

Mitsubishi se v ČR nabízí, jen se špatně na webech hledá. Dokonce i Nissan má na Leaf speciální webovky. Koupíte u nás:
- Mitsubishi Outlander PHEV http://www.kodecar-hk.mitsubishi.cz/modely/outlander-phev/outlander-phev-predstaveni.xhtml
- Volvo V60 Plug-in Hybrid http://www.volvocars.com/cz/campaigns/v60-plugin-hybrid/Pages/default.aspx
- Toyotu prisu Plug-in hybrid http://www.toyota-zlin.cz/modely-toyota/toyota-prius-plugin.php
Jinak jste odkázán na vlastní dovoz nebo dovážející firmy, např. http://www.ekovozy.cz/hybridy/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele DomoKun

Pokud vím tak zatím pouze plugin prius.

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil