Fisker odhaluje produkční verzi hybridu Fisker Karma

Spousta konceptů i prototypů, o který tady na serveru Hybrid.cz informujeme, se nikdy nedočká skutečné výroby. Proto si zaslouží zmínku každý, komu se něco takového podaří. A plug-in hybrid Fisker Karma už k tomu má zatraceně blízko. Společnost Fisker aktuálně vypustila do světa fotky jeho produkční verze, kterou se chystá slavnostně odhalit na Severoamerickém mezinárodním autosalonu v Detroitu, který se koná od 11. do 25. ledna 2009.

Fisker Karma plug-in hybrid
Cena Fisker Karma začne na 87 900 dolarech, na elektřinu auto ujede 80 km. Pak se nastartuje malý benzinový motor fungující jednak jako pohon, ale druhak i jako generátor, který bude nabíjet lithium-iontové baterie a auto začne fungovat jako klasický paralelní hybrid. Fisker tvrdí, že většina řidičů, kteří budou nabíjet auto přes noc a ujedou méně než 85 km denně dosáhnou průměrné roční spotřeby 2,4 l/100 km.

Dva komentáře u “Fisker odhaluje produkční verzi hybridu Fisker Karma”

    1. No to asi jsi v cizine uz
      No to asi jsi v cizine uz nejak moc dlouho, mozna by jsi se mel uz vratit, aby ti to nevlezlo na zavity… 😉 Anonyme, poser se radsi sam, jednak cesky uz asi moc dobre neumis, kdyz pises „mne“ misto „me“ a delas tady chytrolina a „druhak“ ti evidentne unika krasa a rozmanitost nasi materstiny, kdyz nerozpoznas celkem vtipne a napadite „ohybani“ naseho jazyka do vymyslenych, presto jasne srozumitelnych synonym, ktere tu zrejme autor pouzil k odlehceni jinak celkem sucheho textu, ve kterem toho vzhledem k faktum nelze moc delat, za coz mu posilam smajlika 😉

      Palacky tomu rikal krasomluva a z tohohle by se radoval, narozdil od tveho pohorsovani. Pochybuji, ze to autor myslel smrtelne vazne, jak jsi si to vylozil ty. A to nemyslim nijak ve zlem.. ;-))

Napsat komentář