BMW zdvojnásobí výrobu plug-in hybridu i8

Až dosud se v továrně v Lipsku vyrábělo 10 kusů plug-in hybridu BMW i8 denně. Nově to bude 20. Zájem o auto totiž předčil očekávání.

Výroba plug-in hybridu BMW i8 v továrně v Lipsku
foto: BMW

Čekací doba na dodání nového plug-in hybridu BMW i8 se v poslední době vyhoupla až na několik měsíců (někteří hovoří dokonce až o 18!). To se samozřejmě zákazníkům příliš nelíbí, a tak musela bavorská automobilka povolat další síly.

V lipské továrně se vyrábí kromě BMW i8 také podobně úspěšný . Obě auta jsou produkována s využitím a pokročilých výrobních technik.

Sportovní plug-in hybrid neprodává ještě ani rok, cena BMW i8 je téměř 3,5 mil. Kč a přesto jde na dračku. Celkové letošní prodeje mají podle odhadů dosáhnout 3238 kusů.

Podznačka vozů BMW i si vede obecně velmi dobře a automobilka očekává, že letos prodá jen v dvojnásobek. Za rok 2014 se tam prodalo 6092 elektromobilů BMW i3, letos to má být až 12 000.

BMW i8 si za pouhé čtyři měsíce přisalo 555 prodaných kusů v USA, letos to tam má být za celý rok 1000.

BMW

24 komentářů u “BMW zdvojnásobí výrobu plug-in hybridu i8”

 1. Záleží na využití,ten
  Záleží na využití,ten kdo potřebuje opravdu často spolykat 100ky km ,tak i s přihlédnutím na vzhled a značku,může považovat bafko za lepší.A jak na to má,nevím proč by se musel řídit logikou,stačí srdcem!
  Já za sebe dávám přednost Tesle!Ale je mimo mou realitu.

    1. Hlavne klidek…Tady chodi
     Hlavne klidek…Tady chodi lide se zajmem o alternativni pohony..ja sam uvazuji uz dlouhodbe o hybridu – nekolik jsem jich projel, vcetne Lexuse..nebo o EV – nekolik jsem jich projel, vcetne Tesly S…Takze samozrejme srovnavam hybridy i EV..Zit a nechat zit, prosim….dekuji…

        1. tak jo : JDI DOPRDELE
         tak jo : JDI DOPRDELE HYPERLOUDO :-)))))))))))))))
         PS: a už se ani nevracej…

        2. Nic ve zlém. Zkuste
         Nic ve zlém. Zkuste uplatnit své IQ, a na podobné výlevy na Hybridu vůbec nereagovat. Neandrtálec, jenž se vyjadřuje jako metař na Hybridu.cz by měl být pouze ignorován!

        3. Když Hyperlouda si o to
         Když Hyperlouda si o to vyloženě řekl! :))

  1. na druhou stranu podvozkove
   na druhou stranu podvozkove a jizdima vlastnostma to je uplne jinde nez je tesla, tohle je sportak, tesla je sedan. a tohle ma precijen tu vyhodu, ze s tim muze jet clovek treba na ukrajinu a nemusi resit superchargery, coz je pro mnoho lidi stale velka vyhoda. ja bych samozrejme volil teslu

     1. Přesně tak. Turistický
      Přesně tak. Turistický ruch tam má svá specifika. Nechápu, jak se někteří lidé mohou divit, že ti turisté mají uniformy tankistů. Na lyže přece taky jdete v lyžařském a do hor jdete v turistické obuvi a oděvu. Ve smokingu by jste tam působili divně :-).

      Což mne přivádí k jasné diskusní otázce: V čem by měl jezdit oblečen správný elektromobilista?

      1. No já plánuju tenhle rok
       No já plánuju tenhle rok na Ukrajinu jet, tak abych si někde sehnal uniformu 😉

       Jinak správný elektromobilista by dle mě měl být oblečen hlavně moderně. Možná bychom mohli zauvažovat o zavedení nějakého nového stylu, podobně jako mají např. Harleyáři 🙂

Napsat komentář