Elektromobily Nissan elektrifikují Milán

Nissan se pouští do fotbalu. Rozhodl se „elektrifikovat“ tento víkend v Miláně finále UEFA Champions League. Dodá více než 100 elektromobilů Nissan Leaf a Nissan e-NV200.

Elektrická dodávka e-NV200 a elektromobil Nissan Leaf v průběhu tohoto víkendu převážejí pohár UEFA Champions League.
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nissan bude tento víkend v Miláně jakožto globální lídr ve všech sektorech elektromobilů elektrifikovat finále UEFA Champions League.

Nissan, který je oficiálním globálním automobilovým sponzorem nejprestižnější evropské fotbalové soutěže, dodá asociaci UEFA a přidruženým sponzorům více než 100 elektromobilů. Ty poslouží k přepravě hostů a oficiálních představitelů během finálového víkendu.

Společnosti se také dostalo té cti přepravit 26. května ikonický pohár UEFA Champions League speciálně navrženou stoprocentně elektrickou pohárovou dodávkou e-NV200 na festival fanoušků u katedrály Narození Panny Marie v Miláně (Duomo di Milano), kde zůstane až do velkého utkání. Před finálovým utkáním, v sobotu 28. května, poté jedinečný úžasný Nissan LEAF převeze pohár v rámci přehlídkové jízdy na stadion San Siro.

Nissan ve spolupráci se společností A2A zřizuje jako dar pro Milán a jeho okolní letiště 17 veřejných rychlonabíječek pro elektromobily, z nichž 13 zůstane po finálovém víkendu UEFA Champions League k dispozici zdarma.

Gareth Dunsmore, ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily, uvedl: „Finále, které se koná tento víkend v Miláně, znamená vyvrcholení dalšího vzrušujícího roku našeho partnerství s nejprestižnější fotbalovou soutěží – UEFA Champions League. Touto cestou jsme se vydali minulou sezónu, kdy jsme s potěšením poskytli elektromobily a zřídili nabíjecí místa v Berlíně. Těšíme se, že na letošním finále v Miláně budeme v této cestě pokračovat. Během našich prvních dvou sezón v roli sponzora UEFA Champions League jsme díky skvělému vztahu s asociací UEFA dostali příležitost poskytnout oběma velkoměstům jistou dlouhodobou a pozitivní hodnotu.“

Novinka znamená důležitý krok v závazku značky k výrobě bezemisních technologií, které budou dostupné všem. Dále umetá cestu vizi Inteligentní mobility, což je všeobjímající přístup k „chytré“ budoucnosti automobilismu, o níž Nissan hovořil na letošním ženevském autosalonu.

Vizí Inteligentní mobility si Nissan klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu nehod se smrtelnými následky. Tato vize slouží jako inspirace pro portfolio výrobků a technologií a určuje styl rozhodování o tom, jak mají být automobily poháněny, ovládány a jaké bude jejich místo ve fungování společnosti.

Projekt společnosti Nissan ve spolupráci se společností A2A podporuje čistou, udržitelnou mobilitu ve významné metropolitní oblasti Evropy tím, že nabízí jednu z nejpokročilejších sítí infrastruktury.

Milánská radnice minulý týden slavnostně zahájila projekt spolupráce společností Nissan a A2A týkající se zřízení 12 rychlonabíječek ve městě.

Tato iniciativa představuje nejrozsáhlejší budování infrastruktury rychlonabíječek v jediném italském městě. Tento týden budou zřízeny 2 rychlonabíječky na letišti Malpensa a další tři na letišti Linate, z nichž tam jedna zůstane i po finále UEFA Champions League.

tisková zpráva

11 komentářů u “Elektromobily Nissan elektrifikují Milán”

  1. O víkendu jsme v rámci
   O víkendu jsme v rámci Dětského dne vozili lidi zdarma elektromobily v Ostravě na Nové Karolině. Mnozí se zastavovali u stánku a divili, že elektromobily existují a dokonce se vyrábějí sériově. Nejen u Tesly si pán nechal vše pootevírat a hledal benzínový motor a víčko nádrže. Protože o hybridech slyšel, že jsou drahé a k ničemu, ale auto na elektriku znal jen jako model na dálkové ovládání a odmítal uvěřit, že to normálně jezdí. U stánku přitom stály 2 Tesly Model s, 3 Peugeoty Ion, Peugeot 106 electric, Kaipan elektro a Renault Twizy……..

    1. Je fakt, že jsme to nechali
     Je fakt, že jsme to nechali celé na OC NK, byli jsme jen součástí. Další akcí bude 24.6.2016 otevření Superchargeru Tesla a CHAdeMO EON Benzina Vystrkov u Humpolce na D1:
     „POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NEJVĚTŠÍ NABÍJECÍ STANICE VE STŘEDNÍ EVROPĚ.
     Energetická společnost E.ON v červenci letošního roku zahajuje provoz největší nabíjecí stanice ve střední
     Evropě v lokalitě Vystrkov u Humpolce. Nabíjecí stanice bude slavnostně otevřena v pátek 24. června 2016 v 10:00. Účast přislíbil i ministr životního prostředí a hejtman Kraje Vysočina. Pro veřejnost bude stanice v provozu od července.
     Stanice nabídne zákazníkům unikátní kombinaci všech aktuálně dostupných nabíjecích standardů pro elektromobily. Nabíjecí stanice také disponuje odpočinkovou zónou s WIFI připojením, zařízením pro nabíjení mobilních telefonů a dalším zázemím ve spolupráci se společností Benzina.
     KDY: pátek 24. června 2016 od 10:00 hodin
     KDE: Vystrkov (areál Benziny u vjezdu na D1 ze směru od Č. Budějovic)
     Potvrzení účasti zasílejte do 27. května 2016 na email sandra.ruiderova@eon.cz. Plánujete přijet elektromobilem? Informujte nás.“

     A následně v pátek 22.7.2016 seminář k elektromobilitě na FEI VŠB-TU Ostrava. Pořádá http://saze.vsb.ostrava

      1. Vůbec nechápu ten humbuk
       Vůbec nechápu ten humbuk kolem otevření čehokoliv.
       Nikdy bych tam nešel/nejel první den, ale až tak po měsíci, až se situace i vášně davu uklidní.
       Je úplně jedno, jestli se jedná např. o nový Kaufland nebo o novou nabíjecí stanici.
       Případné „slevy“, „akce“, „výhodné nákupy“ atd. mne nezajímají, naopak odrazují.

Napsat komentář