Tesla Model X – elektrické SUV pro rok 2014

, šéf , se rozhovořil o dalších plánech . Především poodhalil oponu nad / nazvaným Model X. by měl být odhalen už koncem příštího roku a v roce 2014 by se měl Tesla Model X dostat na trh.   

Tesla momentálně s automobilkou úzce spolupracuje na vývoji/obnovení elektrického SUV . Ta by se mohla vyrábět v nové továrně Tesla Motors ve Fremontu, , dříve známé jako .

Musk také zdůraznil, že důležité je nejprve dokončit elektrický sedan . Jeho výroba má začít v polovině roku 2012, během prvního roku má být vyrobeno 7000 kusů, v druhém roce už 20 000 kusů. „Musíme dělat jednu věc po druhé,“ dodal Musk k tomu jak je to momentálně s Tesla Model X. „Chceme si nejprve být jistí, že výroba Modelu S běží zcela hladce,“ dodal.

Zároveň přiznal, že pro automobilku Tesla Motors bude důležité mít příjmy z prodeje Modelu S aby se mohla zaměřit na další rozvoj výroby. „Auto pro masový trh“, tedy nějaký běžný elektrický nebo malý do města, je pro Tesla Motors údajně vzdálený zhruba pět let.

Nakonec ještě Musk vyjasnil skutečnost, že zatímco využívá prakticky nezměněné využívané v , už bude využívat vysoce modifikovaný typ těchto článků (18650). „Na Roadsteru je skvělé, že nám pomohl přijít na to co je třeba na bateriích upravit, aby byly vhodné pro využití v automobilech,“ řekl doslova Musk. Na článcích spolupracuje se společností .

A co říká Musk na konkurenci firem jako je , , s jeho ? „Tohle je skvělé, je to přesně to v co jsem doufal.“

Jeden komentář u “Tesla Model X – elektrické SUV pro rok 2014”

Napsat komentář