Tesla a Toyota oficiálně pracují na elektrické RAV4

Náznaky z poslední doby se konečně plně vyjasňují. Toyota a Tesla skutečně intenzivně spolupracují na vývoji elektromobilů. Tím první je Toyota RAV4, staronový crossover, který by se mohl prodávat už za dva roky.   

Obě strany doufají, že produkční verze staronového elektrického auta by mohla být na americkém trhu už za dva roky. Prozatím vyvíjejí prototypy, kdy využijí šasi modelu Toyota RAV4 s elektrickým pohonným systémem Tesla. Malá flotila prototypů by měla být dokončena ještě tento rok. Bude následovat rozsáhlé testování. První zkušební model už jezdí.

Společnosti Tesla a TMC letos v květnu oznámily záměr spolupracovat na vývoji elektromobilů a komponent, stejně tak jako v oblasti výrobních systémů a technické podpory. Tesla věří, že získá nové informace a bude těžit ze zkušeností společnosti Toyota v oblasti technické konstrukce a výroby, zatímco Toyota si od spolupráce slibuje získání nových znalostí o elektrických pohonech Tesla, ale i nových zkušeností při hledání neotřelých řešení, rychlém rozhodování a pružném přístupu.

Cílem společnosti Tesla je vyrábět stále dostupnější elektromobily pro běžné zákazníky – a soustavně snižovat cenu elektromobilů. Společnost Tesla se sídlem v Kalifornii vyvíjí a vyrábí elektromobily a komponenty elektrického pohonu pro automobily. V současnosti je jedinou automobilkou v USA, která sériově vyrábí a prodává elektromobily schopné provozu na dálnicích.

tisková zpráva

Napsat komentář