Daimler a Tesla – Mercedes-Benz E-Cell třídy A

Už letos v září se na ve stánku předvede nový model malého auta třídy A s elektrickým pohonem. Bude výsledkem spolupráce a . Německý koncern nedávno v americké automobilce koupil 10% podíl.   

První detaily o elektrickém autě budou oznámeny 15. září. Podle New York Times má být vyráběno v továrně Rastatt poblíž Stuttgartu v , kde se vrábí běžná třída A. První dodávky modelu A E-Cell mají začít začátkem příštího roku.

má mít papírově dojezd 200 km, a to díky sadě a ovladači právě od Tesla Motors. Tyto komponenty budou ze Států odeslány do Německa, kde budou auta kompletována. Výkonově se třída A údajně vyrovná a možná i lehce překoná benzinovou verzi stejného auta.

Co je na článku New York Times asi nejzajímavější je zmínka o tom, jak Daimler přistupoval k celé věci s pochybami. Byla to Tesla, která si v z dovezla benzinovou třídu A a přestavěla ji během pár týdnů na elektrickou. Když se pak v Tesle stavovali lidé z Daimleru, dostali možnost si osahat při jízdě ze San Carlos do . A byli ohromeni. Teprve pak prý uvěřili, že je něco takového možné.

Mercedes, resp. Daimler, se dnes v elektrických autech angažuje doslova na celé planetě. V USA spolupracuje s Teslou, v Číně s tamní automobilkou BYD. Pro Čínu chce dokonce vyrábět exkluzivní elektrický model třídy B.

One Comment on “Daimler a Tesla – Mercedes-Benz E-Cell třídy A”

  1. Docela hezky to vystihuje
    Docela hezky to vystihuje kdo vede automobilky a proc je prechod na elektromobily tak obtizny. Panove nevedi, neveri a v podstate je to ani moc nezajima. Nic jineho nez spalovaci motory vicemene na trhu neni a stale se kupuji, tak o co jde. Az kdyz to udela nekdo za ne, budou o tom mozna premyslet.

Napsat komentář