Opel uvede na trh malé elektrické auto

Jan Horčík - 20 Květen 2011

Německé noviny Welt am Sonntag informují, že se chystá představit malý . Ten má doplňovat . Řekl to údajně Karl-Friedrich Stracke, nový šéf Opelu, když zmiňoval ostrou konkurenci automobilek jako , a .   
auta Opel Corsa EcoFlexfoto: Opel

Všechny tyto automobilky se nyní intenzivně soustředí na vývoj alternativních typů pohonů pro všechny segmenty svých automobilů. Například BMW připravuje malý elektromobil , ale také plug-in hybrid ().

Opel chce mít mezi nimi místo, a tak musí nabídnout jak hybridní s rozšířeným dojezdem Opel Ampera, tak malý do města - druhé do rodiny. Zatímco Opel Ampera je de-facto jen přeznačený , který umí jet na i na , chystaný by měl jezdit pouze na elektřinu.

Prozatím není jasné z jakého modelu bude vycházet, ale obecně se očekává, že čistě bude odvozeno od modelu nebo .

Věděli jste, že Opel chystá malé auto a elektromobil?

i Mercedes-Benz jsou v oblasti alternativ také aktivní. Mercedes-Benz se orientuje především na . Volkwagen vidí budoucnost v plug-in hybridech, plus čistých elektromobilech. Nedávno představil např. elektrickou dodávku Caddy.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?