Opel šetří, investuje, v zisku za dva roky

Opel logo

Německá automobilka patřící do stáje koncernu se snaží jak může vyhrabat z problémů. Šéf firmy Nick Reilly představil nový obchodní plán. Opel chystá malé i rozvoj a .  


Z centrály firmy v Rüsselsheimu přišel ambiciózní plán na oživení automobilky, která je díky globální v útlumu. Počítá s investicí €11 mld. v průběhu následujících pěti let.

Bude to znamenat obnovení 80% modelových řad Opel/Vauxhall a především silný důraz na . Jen během letošního roku chce Opel uvést na trh nové modely řad , , Movano, . Příští rok další čtyři a především E-REV , bratříčka amerického .

Kromě Ampery se údajně chystá ještě jedno E-REV vozidlo. Navíc Opel také představí malé čisté elektromobily do města. Rozšíří své vozy na LPG a CNG, expanze čeká také Start&Stop technologii a připraveny jsou úspornější motory.

„Vybudujeme evropskou společnost, která je zisková, zdravá, samostatně a dlouhodobě udržitelná,“ komentoval nový plán Reilly. Do zisku se má Opel dostat už v roce 2012, příští rok to bude nula od nuly. Přitom však počítá s 20% snížením výrobních kapacit, protože očekávaný prodej aut v západní Evropě má klesnout na 13,4 mil. kusů v tomto roce (20% propad).

Co se týká současných výsledků, daří se zejména modelu , které bylo vyhlášeno evropským autem roku 2009. Prodalo se jej minulý rok 160 000 kusů. Co se týká tržního podílu, v je Opel číslo dvě, stejně jako i ve .

Čtyři komentáře u “Opel šetří, investuje, v zisku za dva roky”

Napsat komentář