Volkswagen vidí budoucnost v plug-in hybridech

Vzrůstající obliba hybridních automobilů nezůstává bez povšimnutí většiny automobilových výrobců a výjimkou není ani německá automobilka . Podle slov jejího šéfa , která pronesl na motorovém symposiu ve Vídni, je budoucnost osobní mobility v plug-in hybridech.   

foto: Hybrid.cz

bude mít zásadní vliv na budoucnost individuální mobility a Volkswagen chce být v čele této technologie. Ve střednědobém horizontu nabízí velký potenciál plug-in hybridní automobily, protože v sobě spojují to nejlepší z obou světů,“ řekl Winterkorn.

Podle Winterkorna právě nabízí přesně to, co mnozí zákazníci očekávají – vysoký výkon v kombinaci s atraktivní elektrickou mobilitou pro každodenní jezdění.

Navíc Winterkorn poznamenal, že neexistují žádná významná omezení týkající se rychlosti vozidla nebo dojezdu oproti konvenčním automobilům a rovněž ocenil vynikající potenciál pro snižování emisí CO2.

„Elektrická mobilita je pro automobilový průmysl a evropské průmyslové společnosti úkolem pro toto století. Výrobci, dodavatelé, distributoři , vědci, politici, ti všichni se musí zapojit,“ poznamenal předseda Volkswagenu.

Automobilka Volkswagen v současnosti disponuje například hybridním nebo elektrickou dodávkou , avšak plug-in hybrid nemá ve své flotile žádný. Bude jistě zajímavé sledovat s čím wolfsburgská automobilka v budoucnu zaútočí v boji o přízeň zákazníků.

První s nabíjením ze zásuvky by z dílen Volkswagenu měly vyjet během roku 2013/2014, kdy automobilka plánuje představit řadu nových modelů.

2 Comments on “Volkswagen vidí budoucnost v plug-in hybridech”

Napsat komentář