Opel představil v Boloni nový Opel Corsa ecoFLEX

Na v Boloni představila automobilka nový model Opel Corsa ecoFLEX. Ten se chlubí především papírovou od 3,5 l/100 km a systémem Stop&Start. Kromě toho uvedl Opel také další modely.   

Nový Opel Corsa ecoFLEX 1.3 CDTI nabídne výkon 95 koní a technologii Stop & Start. Třídveřová verze si nejen díky tomu vystačí s pouze 3,5 l/100 km nafty při emisích 94 g/km. V současné době nabízejí technologii Stop & Start pouze modely Opel Corsa a . Do konce roku se bude montovat do všech modelů Opel.

V roce se model Corsa zásadně mění, od řízení až po design a motorizace. Oblíbené Opelu nyní nabízí kreativnější barvy a zákazníkům možnost přizpůsobit si auto vlastním požadavkům.

Světovou premiéru v Bologni zažil nový model SUV/CUV Opel Antara. Všechny motorizace nového vozu splňují emisní normu . K dispozici je se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Objevil se také „kombík“ , spojující praktičnost i moderní design. Celkem je k dispozici devět motorizací od 70 kW do 132 kW. Technologie bude v tomto modelu k dispozici s motorem 1.3 CDTI 70 kW příští rok. Výsledkem toho budou emise 109 g/km. Stejný nabídne Opel v pětidveřové sedanové verzi Opelu Astra semisemi 104 g/km.

Na autosalonu v Bologni zároveň Opel nezapomněl představit svůj plug-in hybrid .

2 Comments on “Opel představil v Boloni nový Opel Corsa ecoFLEX”

 1. Tyhle „eko“ diesely od
  Tyhle „eko“ diesely od různých automobilek jsou sice pěkná věc, ale nic to nemění na faktu že když za nimi v koloně aut popojíždím tak smrdí pořád stejně. Pálení očí, dráždění v nosu, na menší přidušení už jsem si pomalu zvykl.
  No a perlička, když Vám diesel v létě stojí v noci pod barákem s nastartovaným motorem, to je rachot.
  Takže hluk a smrad tato auta bohužel neřeší, jen odsouvají starý problém na potom. Proč automobilky raději neinvestují do zemního plynu, když už chtějí za každou cenu využít spalovací motory?

  1. No člověče budu s tebou
   No člověče budu s tebou souhlasit když se budeme bavit o starých dieslech (rv. někde kolem 98, možná i některé mladší). Ale u těchto nových bych to neviděl tak zle. Táta má třeba Hyundai Accent (rv.08) je to neskutečný tichošlápek (1,4 v naftě) a o nějakém smradu se také nedá mluvit. Je ale fakt, že ty starší diesly „voňavé“ a hlučné jsou v značném zastoupení na našich silnicích – To souhlasím.

Napsat komentář