Největší přehlídka elektromobility v ČR na veletrhu AMPER Motion

Elektromobilita a veletrh AMPER patří k sobě. Od 15. do 18.3. si na Výstavišti v Brně můžete v rámci AMPER Motion prohlédnout a otestovat jízdní vlastnosti nejnovějších plně elektrických či hybridních vozů značek BMW, , Nissan, , Škoda, Tesla, Toyota, a Volkswagen.

Na veletrhu AMPER, který se uskuteční od 15. do 18.3. si na Výstavišti v Brně, budou k vidění desítky elektromobilů, elektromotorek a dalších dopravních prostředků na elektřinu
foto: AMPER Motion

Na veletrhu Amper se v rámci programu AMPER Motion také moci projet elektrobusem EKOVA. Novou éru městské mobility představí elektro-koloběžky E-TWOW a rychlé a inovativní vozíky motocyklového závodníka, držitele světového rekordu a průkopníka české účasti na Dakarské Rallye, Ivo Kaštana jménem Rid-e.

Neproletíte se, ale uvidíte plnohodnotné elektrické letadlo Phoenix. Poznáte nejmodernější infrastrukturní zařízení, zjistíte jak rozsáhlé je pokrytí dobíjecími stanicemi a jakými aplikacemi s nimi bezpečně komunikovat.

Premiérově budou na veletrhu i americké plně elektrické motocykly Zero FX. Poprvé se na veletrhu v ČR představí také automobil Fisker Karma, který získal mj. ocenění pořadu . Více informací o AMPER Motion najdete na webu.

Abecední seznam aktuálně přihlášených exponátů:BMW i3
BMW i8
EKOVA Electric 12
E-TWOV koloběžky
FIDO ELECTRO
Fisker Karma
Kia Soul EV
Lexus NX 300h
LUKA EV
Nissan e-NV200
Nissan Leaf
Peugeot 106
Peugeot iOn
Phoenix letadlo
POLYFAZER
Renault Zoe
Rid-e rychlé vozíky
S-BAT

Tesla Model S
Toyota Prius
Toyota RAV4 Hybrid
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Up!
Volkswagen Passat GTE
ZERO FX – motocykly

tisková zpráva

15 Comments on “Největší přehlídka elektromobility v ČR na veletrhu AMPER Motion”

    1. Úřední zhovadilost!
     Úřední zhovadilost! 20melounů by hodilo zhruba 40 luxusních rychlonabíječek CHAdeMO/Combo-2, za 25míčů z druhé výzvy by přibylo dalších asi 50. To celé dohromady s těma stávajícíma dává něco kolem stovky, čili dostaneme nabíjecí infrastrukturu, jakou má třeba v tomto ohledu špičkové Estonsko. Ještě zbývá je inteligentně rozmístit podél cest. Což znamená bez účasti „odborníků“ z ČEZu a jim podobných, zato raději na doporučení spolků praktických provozovatelů APEL a ASEP. Potřebný plácek s příkonem a odbočkou ze silnice se u nás najde všude tam, kde dříve běžela nějaká výroba – čili prakticky všude. A bude to tady elektricky svištět jedna radost. No a jako bonus navrch získáme všude a zdarma tu vůbec nejlepší možnou propagaci, jakou si můžeme vysnít: hustou fungující infrastrukturu a spokojené řidiče elektroaut – obojí lidu obecnému hezky na očích.

     Ale ne….. jsme přece v Česku! Takže raději dáme peníze městským úředníkům a podivným neziskovkám, aby mohli všude plácat ty svoje hemzy, páč o čisté mobilitě vědí tihle tlučhubové vesměs kulový. Pokud tedy nehlásají rovnou ideologicky zbarvené bludy, jako třeba někteří Zelení. Ti mají o čisté mobilitě ve svém volebním programu asi dvě zcela obecné a nicneříkající věty a vědí o ní totéž, co slavná Kateřina Jacques o biomase. Takhle už to v tom našem knedlíkově chodí a chodit bude, snad dokud národ na tuhle duševní impotenci nechcípne. Osobně navrhuji obnovit tradici defenestrací. Už dlouho tu žádná nebyla….. 🙂

      1. Vaše slova ve mně hluboce
       Vaše slova ve mně hluboce rezonují. Já říkám, že svoboda byla, je a vždy bude to, co nelze nikomu dát, ale co si člověk může pouze a jedině VYBOJOVAT. Bez ochoty bojovat se člověk zcela automaticky propadá rovnou do nějaké formy otroctví. Výstižně to hlásal Vladimír Vysocký: Jistě, že na světě nakonec zvítězí pravda a láska. Ale až tehdy, až dokáže to, co dokáže lež a nenávist.

       Pro různé zmatené sluníčkáře a pravdoláskaře je potřeba to upřesnit: Boj za svobodu, to skutečně není cinkání klíčema, zpívání na náměstích ani různé sametové žvásty v nějaké kavárně pro inťouše, kde moc nehrozí, že dostaneš přes hubu.

       Jak pravil klasik: Pravdu má jenom bouchačka….. 😉

       Citlivější jedinci mi snad prominou moje slova, na dnešní podělané poměry možná poněkud radikální. To proto, že i já jsem se jednoho krásného dne místo nadávání rozhodl zavřít hubu, zatnout zuby, napnout síly a modlit se, aby všechno dobře dopadlo. No, nebylo to tak docela bez komplikací, ale nakonec už mám výsledek téměř na dosah: pokud nedojde k něčemu nečekanému, tak příští týden konečně osedlám svou Teslu S… a moje Honda CR-V se bude chystat do světa 🙂

       1. „Bůh stvořil muže silné
        „Bůh stvořil muže silné a muže slabé, a já jsem ten rozdíl vyrovnal.“ Samuel Colt
        A znalí těchto technologií by ještě doplnili: „Jistota je kulomet…“
        Ale to je téma, které s hybrid.cz moc nesouvisí. Pokud ovšem nevezmeme v potaz širší souvislosti a nepoukážeme na to, že stoletým používáním spalovacích vozidel jsme dali vyrůst všem režimům Blízkého Východu, krmíme režimy Střední Ameriky a živíme Rusko. Soběstačnou výrobou elektrické elektřiny, pokud možno z obnovitelných zdrojů, a jejím maximálním využitím pro dopravu (kromě elektromobilů i elektrokola, elektroskůtry, elektrobusy, trolejbusy, tramvaje, elektrické lokomotivy, metro), bydlení a průmysl, bychom to mohli opět uvést do pořádku. I bez použití explozivních technologií zdokonalených zmíněným Coltem.
        P.S. Dnes začal den zvláštně. Cestou jsme ráno potkali černou Teslu Model S s pardubickou značkou, dopoledne parkovala stříbrná Teslu Model S firmy Nelumbo před naším domem. Tak čekám, co bude do třetice 🙂

        1. ….. a Němci sami sebe (a
         ….. a Němci sami sebe (a přes Bruselskou převodovou páku i ostatní Evropu) učí, že jak pravil Goebbelsovic Pepíček, dobrá lež musí být především grandiózní a stokrát zopakována, stane se nakonec pravdou. A Amíci, ti si zas nechali nabulíkovat, že jak to nemá aspoň tak 6 litrů, nemůže to být pořádný auto….. Atd., atp….

         P.S.: já to k Vám teda dnes určitě nestihnu, ale také mi přála náhoda: zrovna jsem v minulých dnech začal plánovat elektrojízdu Vaším směrem (a dále směrem k Litvě) a dávat dohromady informace, když Vy jste mi vše potřebné tak říkajíc naservíroval rovnou pod nos…… Takže bude-li se Vám to hodit, rád se u Vás brzy zastavím osobně poděkovat za skvělou recenzi nabíjení ve Vašem regionu….. :-).

         Jen mne teda mrzí, že o mých domovských jižních Čechách zatím cosi podobného napsat nemohu, tady není rychlonabíječka pro jistotu žádná (a pomalých velmi poskrovnu). Vedle elektromobilně zcela slepého E.Onu je i ten jednooký ČEZ naprostým králem…..(((

        2. Děkuji za nabídku, stavím
         Děkuji za nabídku, stavím se moc rád! Ozvu se Vám, jakmile moje cesta dostane zřetelnější kontury.

Napsat komentář