Challenge Bibendum 2011 v Berlíně představí auta budoucnosti

Po Riu de Janeiru v roce 2010 se letos další ročník Challenge Bibendum uskuteční od 18. do 22. května 2011 na letišti Tempelhof v . Na návštěvníky tam čekají všechny možné alternativní dopravní prostředky budoucnosti. , , , , , , a další.   
foto: Citroen

Konkrétně se mohou návštěvníci těšit, že uvidí anebo si budou moct přímo vyzkoušet auta jako , , , , , , hybridní modely značek , nebo a celou řadu dalších .

Nebudou samozřejmě chybět ani značky jako , a , který se blýskne svými . Testovací jízdy si může každý vyzkoušet v sobotu a v neděli od 8 do 18.00 hodin. Vstupné pro dospělé je 5 euro, pro děti mladistvé zdarma.

Jednotlivé automobilky se samozřejmě chtějí blýsknout samy o sobě. Např. na svém stánku představí vozidla a služby, které ukazují různé směry přístupu k trvale udržitelné mobilitě: , – první sériově vyráběný na světě, elektrický skútr e.Vivacity a dokonce i Peugeot.

Ukáže se tam také , 100% elektrický koncepční vůz, je přihlášen do městského závodu Inter Urban Rally a zúčastní se předváděcích jízd na letišti Tempelhof.

Koncept EX1 byl sestrojen pro extrémní zážitky a je držitelem několika světových rekordů ve zrychlení (Montlhéry, září 2010), čínský rekord z Chengdu v prosinci 2010 a nejnověji rekord z turné elektrických vozů, který zajel na německém okruhu Nürburgring-Nordschleife.

Napsat komentář