Elon Musk sdílel nové letecké záběry obrovské Gigatovárny Berlín

Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil video z dronu, ve kterém je krásně vidět obrovitost Gigatovárny Berlín.

Výroba elektromobilů Tesla Model Y by v Gigatovárně Berlín měla začít už během letošního července.
foto: Tesla

Gigatovárna, resp. Gigafactory Berlín je bezesporu nejdůležitějším projektem společnosti Tesla v letošním roce. Její dokončení umožní automobilce rozjet výrobu elektromobilů Tesla Model Y a později i Tesla Model 3 v Evropě, pro evropské trhy. Zároveň se tam mají vyrábět i nové bateriové články typu 4680. Evropský Tesla Model Y bude mít strukturální baterii a právě i články 4680.

Stavba Tesla Gigatovárny Berlín začala v minulém roce. Zaměstnat má až 10 500 lidí, první zaměstnance už nabrala. Vyrábět se tam má až 250 GWh baterií ročně a 300 000 elektromobilů ročně.

V současné době už se uvnitř usazuje výrobní vybavení a stavba jde, zdá se, podle plánu. Kolem rozlehlé hlavní budovy začínají růst i další menší doplňkové stavby. Elon Musk zároveň na Twitteru dodal, že továrna bude „zaplněna grafitti“. Je pravda, že obrovské plochy zářivě bílých zdí k něčemu takovému přímo vyzývají.

2 Comments on “Elon Musk sdílel nové letecké záběry obrovské Gigatovárny Berlín”

  1. Idú neskutočným tempom. Už aby mal každý model od
    Idú neskutočným tempom. Už aby mal každý model od značky Tesla nový typ akumulátora. Auto bude ľahšie, rýchlosť nabíjania bude ešte rýchlejšia, dojazd podstatne väčší a životnosť akumulátorov väčšia ako auta.

Napsat komentář