První testy plug-in hybridu Volvo V60 proběhnou v Berlíně

je výjimečné . Jde o první severské výroby. Navíc jde zároveň o jeden z prvních , které namísto klasického benzinového motoru kombinují s elektropohonem naftový agregát. První testování auta začne v v rámci 11. ročníku Michelin Challenge Bibendum.   

Volvo V60 Plug-in Hybrid nabízí řidičům tři módy jízdy: Pure, Hybrid a Power. V módu Pure jede pouze na elektřinu a ujede tak až 50 km. Ve standardním Hybrid módu jede auto na kombinaci dieselového a elektrického motoru. Slibuje spotřebu kolem 1,9 l/100 km a emise 49 g/km. Celkový dojezd pak až 1200 km.

Třetí mód Power je určen pro sportovní jízdu. Turbodieselový 2,4l čtyřválec o výkonu 215 koní pohání přední nápravu, zadní si bere na starost elektromotor o výkonu 70 koní napájený z 12kWh lithium-iontové baterie.

5 Comments on “První testy plug-in hybridu Volvo V60 proběhnou v Berlíně”

  1. No když se nad tim vsim
    No když se nad tim vsim Plug in zamyslim nebylo by lepsi tam dat 40 Kw agregat na vyrobu energie kterej by papkal těch 1,9l/100km pořad a elektromotor (střídáček)na stálý pohon + nejaky mensi liony (nemam na mysli konkretne tohle volvo) na vyrovnani momentalni ptřebne energie (předjíždění popojíždění a podobně) rešení bude spousta stejně jde jen o přechodnou technologii aby ropa zustala ve hře

      1. tydle hodnoty by se nemely
        tydle hodnoty by se nemely vubec udavat, je to pri nabitych baterkach, ale ihned po vybiti vam spotreba stoupne na tech 4-6 litru co si veme ten diesel… proste 60km elektricky a pak s motorem, ale zadny vypocitany spotreby, ani kombinovany se nedaj pocitat, muzou rovnou rict ze na kombinovanou spotreu ulede 70km elektrina+30 diesel, takze tech jejich 1,5litru… ale kdybyste jeli 200km do Prahy, tak ste hned na 4-5 litrech..

Napsat komentář