Jo-mobil, ekologicky šetrný automobil z Ruska

Ivo Hradil - 16 Prosinec 2010

Když se řekne a , co vás napadne? Kdekoho asi pouze vozy z dob dávno i nedávno minulých jako Lada, Moskvič či vojenský UAZ. Tuto ne zrovna lichotivou reputaci se snaží změnit jeden z nejbohatších lidí žijících v , .   
hybridy Jo-Mobil

Spoluzakladatel projektu, který si dal za cíl navrhnout a vyrobit první ruský , říká: „Naším cílem je vyprodukovat elegantní a zároveň . Doufáme, že tento vůz v Rusku podnítí také zájem o ochranu a snižování škodlivých .“

Jeho slova potvrzuje v pondělí veřejnosti představený prototyp nového ruského s názvem „Ё-мобиль“ (anglicky „Yo-mobil“, česky "Jo-mobil"), jehož název je ruskou reakcí na západní „i-módu“, která i do Ruska přivedla či .

hybridy Jo-Mobil

Yo-mobil se bude vyrábět ve třech provedeních jako coupé, a .

hybridy Jo-Mobil

Každý model je vybaven dvěma palivovými nádržemi (benzín a ). je propojen v kombinaci s generátorem pro nabíjení , takže jej není nutné dobíjet prostřednictvím sítě.

Kromě nízké , pohybující se okolo 3,5 l na 100 kilometrů, má být přijatelná i . Podle Prochorova by neměla překročit 10 000 dolarů (v přepočtu asi 190 000 Kč), i když někteří odborníci o této ceně polemizují. Dle poskytnutých informací motor s výkonem 60 kW vyvine rychlost až 130 km/h.

Michail Prochorov a jeho partneři mají v plánu vyrábět 10 000 vozidel ročně a očekává se, že by se nová mohla objevit na silnicích do konce roku . Zda-li se však stanou vážným konkurentem světových výrobců, to ukáže až čas.

zdroj: rt.com, auto.lenta.ru, jomobil.ru
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dojezd ma pry byt az 1100 km(na obe nadrze tj. 70L zemniho plynu a pry jen 20L benzinu) a Technicka poznamka rychlost je prave omezena ne AŽ do 130 km/h ale maximalne do 120-130 km/h jelikoz jak vysvetlil sam Prochorov pres tuto hodnotu auto uz je neekonomicke. Spis by mne zajimalo zda skutecne dotahnou to do konce a zacnou je vyraber?! Ovsem startovani auta za pomoci mobilniho telefonu ktery bude tez vzdy pribalen k autu se mi nejevi jako neco rozumneho...a dukazem je i to ze na prehlidce auto nastartovalo az na 3 pokus! :)))

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group