auto Tesla Motors logo

Tesla uvolnila všechny své patenty

Tesla Motors vydala prohlášení na svém blogu, ve kterém dává všechny své patenty k dispozici a nebude žalovat nikoho kdo je „v dobré víře“ využije.V automobilovém průmyslu jde o bezprecedentní krok srovnatelný s tím, když Volvo dalo k dispozici panenty na bezpečnostní pásy v 50. letech minulého století.

Toyota v Evropě prodala 400 000 hybridů

Toyota prodala v Evropě již 400 000 vozů s plně hybridním pohonem. Prvním vozem, který automobilka uvedla na evropských trzích, byl v roce 2000 model Prius první generace. Od té doby se na trhu objevily již dvě další generace modelu Prius a v roce 2010 se do evropské modelové řady vozů Toyota s plně připojil i Auris Hybrid vyráběný v britském Burnastonu.

Toyota Microsoft

Toyota a Microsoft pracují na telematickém systému nové generace

a na včerejší tiskové konferenci oznámily uzavření strategického partnerství a plánu vybudovat globální platformu příští generace pro telematické služby TMC postavenou na platformě Windows Azure. Telematika je spojením telekomunikací a informačních technologií ve vozidlech; může zahrnovat systémy , hospodaření s energiemi a další multimediální technologie.