Tesla propustila celý Supercharger tým, velký rozvoj skončil

Nedávno jsme se dozvěděli, že Tesla propustí desetinu zaměstnanců. Jde o výsledek velmi špatného odbytu a propadu zisku. Propouštění ale doslova tne do živého.

Síť nabíjecích stanic Tesla Supercharger patří mezi nejcennější klenoty stáje Tesla. Automobilka začala budovat celosvětovou síť nabíječek mezi prvními, protože dobře rozpoznala její kritickou hodnotu. Dokázala ji rozšířit do všech koutů planety a pohodlně pokrýt takřka všechna kritická místa.

Je tedy o to více překvapivé, že se Tesla rozhodla zbavit se v rámci propouštění také CELÉHO Supercharger týmu – tedy asi 500 lidí. Elon Musk v knize potvrdil, že Tesla dostaví rozestavěné stanice Supercharger. Ale jak to bude dál nikdo neví. Bez týmu toho asi moc nového nepostaví.

A už teď se objevují informace, že Tesla se vzdává některých pronajatých pozemků původně určených pro stavbu nových stanic v USA. Tesla v současné době provozuje 6249 stanic Supercharger s celkem 57 579 konektory.

zdroj: Electrek

25 Comments on “Tesla propustila celý Supercharger tým, velký rozvoj skončil”

 1. Tesla pokračuje v propouštění. Konec s megacastingem dílů a tato hypovaná technologie budoucnosti jde do šrotu.
  Hertz stáhlo 5% elektromobilů Tesla do ztráty půl miliardy dolarů a všechny její elektromobily musí z jeho flotily pryč, takže na sekundární trh míří další tisíce neprodejných vozidel.

 2. off
  Nemyslitelné, Rusku dochází zásoby benzinu 😂👊✌️
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nemyslitelne-rusku-dochazi-zasoby-benzinu-pise-politico-40469979

  Ukrajina bojuje proti ropákům. Kremelský fašounský filcky dostávaj přes držku. 😜😂

  „Kyjev zjistil, že technologická zranitelnost Moskvy a útoky ukrajinských bezpilotních letounů na ruské rafinérie urychlují dopad západních sankcí, kvůli nimž se tyto rafinérie již snaží nahradit západní zařízení, náhradní díly a software,“

  „Je to jako komár – když ho nemůžete najít, nemůžete ho zabít a neustále se vrací noc co noc, budete vyčerpaní. Je to velmi dobrý způsob, jak uvolnit tlak z předních linií,“

  1. Na Novinky už nechodím, ale četl jsem původní propagandou zhusta přebíraný článek. Psala to nějaká bába a v kilometru textu je tato podivuhodná konstrukce přání otcem myšlenky:
   Ukrajinský dron dopadl na ruskou rafinérii -> začoudilo to -> ta je určitě zásadně poškozena -> určitě kvůli tomu klesl export

   Pokud se ale podíváme na tvrdá data, tak v exportu není naprosto žádná změna oproti běžné fluktuaci trhu a sezóně.
   https://energyandcleanair.org/weekly-snapshot-russian-fossil-fuels-15-to-21-april-2024/

  2. Díval jsem se na přehlídku Dárků pro Putina a dělal jsem si čárku, kdykoliv jsem tam zahlédl elektromobil.
   hxxps://www.rt.com/russia/596848-moscow-trophy-armor-display/

   Ani jednou přátelé!

   PS: Když tam vidím schlíple ležet toho českého veterána BVP1, přemýšlím, jestli to bylo posláno jako výsměch Ukrajincům, nebo je to pokus o Killer joke ve stylu Monty Pythona.

    1. No jo, v rusacku si kazdy bude pres tyden destilovat benzin a o vikendu vodku na stejnem zarizeni. rusacko to dotahne jeste docela daleko. Kazdy si bude vyrabet i svuj tank na zahrade. rusak bez zbrani je nestasny. Ale zato neskodny. Proto je nutne rusacko odzbrojit, sebrat jim vychodni kolonie a uvalit na ne nucenou zpravu. Jsou to valecny zlocinci.

     1. Kdyby si napsal naftu, ok, to bych chápal. Ale představa o ruské neschopnosti vydestilovat z ropy benzín, je západní propagandistická pohádka pro pitomečky. Rusko bude mít tolik benzínu kolik chce, i kdyby nemělo jedinou rafinerii.

      A co se týká zločinů, tak dnes je to deset let, co ukrofašos upalovali v Oděse.

Napsat komentář